Schmidt Mária szerint nem kell se Yale, se Harvard Magyarországra Felsőoktatás
Csik Veronika

Schmidt Mária szerint nem kell se Yale, se Harvard Magyarországra

A Terror Háza Múzeum igazgatója szerint nyugati egyetem inkább ne jöjjön, de Fudan továbbra sem kérdés.

Szerintem, ha a Yale vagy a Harvard akarna jönni, arról is lehetne tárgyalni, bár én nem szeretnék most nyugati egyetemet idehozni

- mondta a 168 órának Schmidt Mária, a Terror Háza Múzeum igazgatója, akit a kínai Fudan Egyetemmel kapcsolatban kérdeztek.

Az igazgató kifejtette, azért nem akarnak nyugati egyetemet Magyarországra hozni, mert a Yale-en vagy a Harvardon „a woke mozgalom ideológiája” a meghatározó, ám szerinte tőlünk ez teljesen idegen, így semmi szükség arra, hogy itthon is teret nyerjen.

A felsőoktatás krémje

A nemzetközi rangsorok éllovas egyetemeiről van szó. A Harvard University jelenleg harmadik a Quacquarelli Symonds (QS) 2022-es felsőoktatási világrangsorában. Az Academic Ranking of World Universities (ARWU) szakterületi rangsorában a legtöbb első helyezést szintén a Harvard szerezte meg (15 első hellyel), míg a Yale a rangsorkészítők szerint a világ 11. legjobb egyeteme.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Felvételi 2025: így alakultak a ponthatárok a legnépszerűbb alapszakokon az elmúlt három évben Érettségi-felvételi Székács Linda

Felvételi 2025: így alakultak a ponthatárok a legnépszerűbb alapszakokon az elmúlt három évben

Vannak szakok, ahol nagyjából minden évben ugyanannyi a ponthatár, míg máshol egyik évről a másikra drasztikusan megugrott, vagy éppen visszaesett a bejutáshoz szükséges pontszám. Összeszedtük, hogy a 2025-ben legtöbb jelentkezőt vonzó alap- és osztatlan képzéseken hogyan alakultak a ponthatárok az elmúlt években.