Erre a támogatásra pályázhatnak az elsőéves egyetemisták is: a részletek Felsőoktatás
Eduline

Erre a támogatásra pályázhatnak az elsőéves egyetemisták is: a részletek

Bár az elsőéves hallgatók az egyetemeken, főiskolákon tanulmányi ösztöndíjat még nem kaphatnak, szociális helyzetük alapján rendszeres szociális ösztöndíjra már az őszi szemeszterben pályázhatnak.

A rendszeres szociális ösztöndíjra – vagyis a szoctámra – már az őszi félévben is lehet pályázni, a határidőt és a benyújtandó dokumentumok listáját a saját egyetemetek, főiskolátok oldalán találjátok majd.

Fontos, hogy a szoctám havi összege nem lehet alacsonyabb, mint az éves hallgatói normatíva 20 százaléka (az éves hallgatói normatíva jelenleg 128 520 forint), ha a hallgató jövedelme alapján jogosult a támogatásra, emellett pedig fogyatékossággal élő vagy egészségi állapota miatt rászorult, vagy halmozottan hátrányos helyzetű, vagy családfenntartó, vagy nagycsaládos, vagy árva.

A szociális ösztöndíj havi összege nem lehet alacsonyabb a hallgatói normatíva 10 százalékánál, ha a hallgató jövedelme alapján jogosult a támogatásra, és hátrányos helyzetű, vagy gyámsága nagykorúsága miatt szűnt meg, vagy félárva.

Fontos, hogy ha a szociális helyzetetekben valamilyen negatív változás áll be, egyszeri, rendkívüli szociális ösztöndíjat kérhettek.

A határidőkről: a szociális ösztöndíjra általában szeptember elejéig-közepéig kell pályázni, ezért minél hamarabb nézzétek meg a pályázati kiírást és kezdjétek összegyűjteni a szükséges dokumentumokat.

Fontos: kik kaphatnak elsőéves egyetemistaként több tízezer forintos támogatást?

Az elsőévesek az őszi szemeszterben tanulmányi ösztöndíjat még nem kaphatnak, alaptámogatásra viszont pályázhatnak. Utánajártunk, kik kaphatnak ilyen juttatást.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fonos hírekről!

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.