Európában az első helyen végzett a Szegedi Tudományegyetem a kiküldött oktatói mobilitási adatok alapján az Erasmus-programban.
A legtöbb oktató a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karról utazott ki, a legnépszerűbb célországok Románia, Olaszország, Németország és Franciaország volt – olvasható a Szegedi Tudományegyetem közleményében.
Minden korábbinál többen vettek részt 2017-ben az Erasmus+ programban, nagyjából 800 ezer fiatal tanulhatott vagy végezhetett önkéntes munkát külföldön – írta jelentésében az Európai Bizottság. Magyarországról körülbelül 17 400-an jutottak ki külföldre a programmal 2017-ben, s közöttük 4300-an voltak a felsőoktatási hallgatók és gyakornokok.
A vidéki egyetemek közül a legtöbb hallgató – összesen 328 fő – a Szegedi Tudományegyetemről utazott külföldre az Erasmus-programmal. A legnagyobb számban az Általános Orvostudományi Kar hallgatói éltek a mobilitási program nyújtotta lehetőségekkel. A legnépszerűbb célpont Németország, Spanyolország, Olaszország, Ausztria, Finnország és Franciaország volt.
Friss felsőoktatási rangsor: itt van az összes magyar eredmény
Tíz magyar egyetem került fel a Quacquarelli Symonds (QS) legfrissebb képzésterületi rangsoraira: a bölcsészettudományok területén a CEU-t például a 143. helyre sorolták, az élet- és orvostudományok listáján a Semmelweis Egyetem a 308. helyen végzett, a természettudományi képzések QS-rangsorában pedig az Eötvös Loránd Tudományegyetem szerezte meg a legjobb helyezést, a 340.
Az eduline.hu az Európai Parlamenttel együttműködve számol be ebben a fél évben az uniós intézmények tevékenységéről, a közösséget érintő döntésekről, és ezek hatásairól. Az EP a tartalomért nem vállal felelősséget.