2011. augusztus. 17. 12:32 Eduline Utolsó frissítés: 2011. augusztus. 17. 11:44 Felsőoktatás

Ma éjfélig lehet jelentkezni az ELTE Eötvös Collegiumba

Ma éjfélig lehet jelentkezni az Eötvös Collegiumba – a szakkollégiumba azok felvételizhetnek, akik első- vagy másodévesek az ELTE Bölcsészettudományi, Társadalomtudomány, Természettudományi vagy Informatikai Karán.

A jelentkezőknek ki kell tölteniük az Eötvös Collegium honlapjáról letölthető űrlapot, csatolniuk kell az önéletrajzukat, a szakfelvételi engedélyt vagy az egyetemi felvételről szóló értesítés másolatát. Emellett érdemes elküldeni a szakmai eredmények dokumentumait (például tanulmányi versenyek, nyelvvizsga-bizonyítvány pdf vagy jpeg formátumban) és szaktanári ajánlást.

Az első körön átjutó hallgatók névsorát augusztus 18-tól nézheted meg az Eötvös Collegium honlapján – a szóbeli felvételit augusztus 22-től 24-ig tartják. Bővebb információt itt találsz.

Az Eötvös József Collegium az ELTE BTK, IK, TÁTK és TTK szakkollégiuma Budapesten - a szakmai munka műhelyekben folyik, amely egy-egy adott szak hallgatóit tömöríti, egy egyetemista azonban több műhely tagja is lehet. Az előadásokat az Eötvös Collegium tanárai vagy külső, meghívott előadók, gyakran egykori Eötvös-kollégisták tartanak. A szakkollégium biztosít nyelvtanulási lehetőséget is, általában négy-öt nyelv közül választhatnak a hallgatók.

eduline



Rendszerszintű beavatkozásra készülnek a magyar közoktatásban? Interjú Miklós Györggyel Közoktatás Kurucz Tünde

Rendszerszintű beavatkozásra készülnek a magyar közoktatásban? Interjú Miklós Györggyel

Szűk két héttel azután, hogy a kormány a KRÉTA-ban arról kezdte kérdezni a szülőket, hogy figyelembe vennék-e, ha készülne egy központi rangsor a gimnáziumokról és az általános iskolákról és beszámítana a kompetenciamérés eredménye a gimnáziumi felvételibe, a Fideszhez rengeteg szálon kötődő MCC már össze is állította a 100 legjobb gimnázium listáját. Hogy szülői szemszögből miért lehet aggasztó, hogy ha a kompetenciamérésnek tétje is van és milyen következménnyel járhat az iskolák rangsorolása, arról Miklós Györggyel, a Szülői Hang közösség egyik alapítójával beszélgettünk.