Eltévedt gólyáknak hasznos az augmented reality Felsőoktatás
Eduline

Eltévedt gólyáknak hasznos az augmented reality

A veszprémi Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karának új tanulóit egy okostelefonon futtatható alkalmazás fogja segíteni abban, hogy eligazodjanak a számukra még ismeretlen kampusz épületei között.

A magyar fejlesztés az augmented reality-t (kiterjesztett valóság) alkalmazva, az okostelefon kamerája által mutatott képre vetíti rá a digitális adatokat, amelyeket egy központi adatbázisból hív le, a készülék pozíciójától függően. A gólyák ezzel az eszközzel egyből tudni fogják majd, hogy merre keressék például a jegyzetboltot, a tanulmányi osztályt, illetve hogy milyen szórakozóhelyeket és kulturális helyszíneket érdemes felkeresni a városban.

A telefon beméri a saját GPS helyzetét, majd a beépített iránytű segítségével megmutatja a helyszínek pontos helyzetét és távolságát, abban az irányban, amerre a telefon kamerája éppen néz. A "látótávolság" is állítható 100 méter és 5 kilométer között. Az egyes helyszínekre kattintva elolvasható a rövid leírás, továbbkattintva pedig akár részletes tájékoztatás is elérhető. Az adatbázis tehát képes pótolni az útikönyvet, a térképet és az idegenvezetőt egyben.

„A kiterjesztett valósággal már bárki találkozott, aki látott életében focimeccset a tévében” – magyarázta Sándor Szabolcs, a projektet megvalósító Karmamedia ügyvezetője „Amikor megjelenik az eredményjelző, akkor a kamerák képére vetített digitális elemek segítségével jutunk többletinformációhoz. Nincs ez másként az okostelefonokon futó alkalmazások esetében sem.”


eduline