Új programot indít a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Kara a szegedi Dél-Alföldi Regionális Társadalomtudományi Kutatási Egyesülettel együttműködve: egyetemisták segítik majd szociális és mentális problémákkal küszködő általános iskolásokat - mondta Horváth Zita, a Bölcsészettudományi Kar dékánhelyettese, a program miskolci koordinátora
A bölcsészettudományi kar tanárképző intézete által szervezett képzésben gyakorlattal egybekötött felkészítésen vesznek részt a leendő mentorok: megismerkednek a diákok helyzetével, illetve azzal, hogy milyen speciális támogatásra van szükségük.
A Miskolci Egyetem főépülete. Mentroként dolgozhatnak a hallgatók
A kezdeti időszakban tíz hallgatói mentor vesz részt a programban, egyenként két rászoruló gyermek tanulmányait segítve. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy hetente több órában az iskolások mellett vannak: részt vesznek napközis foglalkozásokon, programokon, 1s ha szükség van rá, a tanórákon is segítik a tanulót - sorolta a részleteket Horváth Zita.
A bölcsészhallgatók képzése februárban kezdődik, a féléves tréning befejeztével pedig szeptembertől "élesben" is végezhetik mentori feladatukat.
Rózsafa, emlékkönyv, egyedi, kézműves apróság – ilyen, és ehhez hasonló ajándékokkal készülnek az érettségi előtt álló, ballagó diákok az osztályfőnöknek. Vannak olyan iskolák, ahol minden pedagógus kap valami kis apróságot, de arra is akad példa, ahol nem szokás az ajándékozás.