A Somogy megyei önkormányzat és a Kaposvári Egyetem továbbra is bízik Repa Imre professzorban, a Kaposvári Egyetem rektor-helyettesében, a megyei önkormányzat Kaposi Mór Oktató Kórházának főigazgatójában, akit sajtóinformációk szerint hűtlen kezeléssel gyanúsítottak meg a Pécsi Tudományegyetem (PTE) gazdasági főigazgatója és társai ellen indított nyomozással összefüggésben.
Mint arról az MTI korábban hírt adott a Pécsi Újság hírportálra hivatkozva, egyetemi körökből származó információk szerint hűtlen kezeléssel gyanúsítják Repa Imre professzort. A pécsi regionális híreket közlő internetes lap értesülései szerint a professzort azért gyanúsítják hűtlen kezeléssel, mert a jelek szerint közreműködött egy fiktívnek tűnő tanácsadói szerződés megkötésében, melynek az egyik gyanúsított, a PTE-s V. Bálint orvos tanársegéd volt a kedvezményezettje.
A Somogy megyei önkormányzat sajtóközleményében ez áll: "A sajtóhírben megjelölt szerződéskötéssel kapcsolatosan prof. Dr. Repa Imre főigazgató részletesen tájékoztatta a megye vezetését, melyek ismeretében a vezetőség őszintén hisz a főigazgató ártatlanságában. Munkájához való pozitív hozzáállása, szakmai felkészültsége és emberi magatartása alapján továbbra is bírja a megyei önkormányzat vezetőségének bizalmát."
Szávai Ferenc professzor, a Kaposvári Egyetem rektora a kapos.hu hírportálhoz továbbított sajtóközleményében úgy fogalmaz: "A Kaposvári Egyetem rektorhelyettesét érintő meghallgatást, annak körülményeit, az azzal kapcsolatos állításokat megismerte az egyetem vezetése. A feltárt dokumentumok és tények alapján az egyetem vezetésének álláspontja szerint Repa Imre rektorhelyettest nem csak hogy megilleti az ártatlanság vélelme, de abban az egyetem vezetése teljes mértékben hisz is. Eddigi tevékenységét, kitartó és szakértő munkáját ismerve kijelentjük, hogy az egyetem fejlesztésében a vezetés Repa Imre tevékenységét nem nélkülözheti, és kiáll mellette."
Bartha László, a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) sajtószóvivője azt mondta, a vonatkozó jogszabályok értelmében nyomozó hatóság nem adhat ki személyes adatokat gyanúsítottakról, így nem nyújthat semmiféle információt az ügyben.
Vesztegetési botrány a pécsi egyetemen: több hónapja nyomoznak
A Nemzeti Nyomozó Iroda április óta folytat nyomozást a PTE gazdálkodásával összefüggő vesztegetési ügyben. Összesen huszonhárom ember ellen indult eljárás, közülük kilencen vannak előzetes letartóztatásban. Az érintettek között van a PTE gazdasági főigazgatója, informatikai igazgatója, s az egyetem három, informatikai termékekkel, irodaszerekkel foglalkozó beszállító cégének több képviselője is.
Az MTI a gyanúsítottak védőitől korábban úgy értesült, hogy az NNI feltételezései szerint az egyetemi alkalmazottak - különböző beszerzések során - pénzért jogtalan előnyhöz juttattak három vállalkozást. Az ezzel kapcsolatos gyanút titkos információszerzés tette megalapozottá.
MTI