Lebukott a csaló diák: tizenöt milliót fizethet a Harvardnak Felsőoktatás
Eduline

Lebukott a csaló diák: tizenöt milliót fizethet a Harvardnak

Tíz év felfüggesztett szabadságvesztésre ítélte a bíróság azt a 24 éves hallgatót, aki hamisított ajánlólevelekkel és teszteredményekkel jutott be a Harvardra 2007-ben. Adam Wheelertől ezen felül 14 millió forintnak megfelelő összeget követel az amerikai elitegyetem, három év alatt ugyanis ennyi tanulmányi ösztöndíjat és szociális támogatást utaltak át a trükköző diáknak.

Adam Wheeler

Adam Wheeler 2007-ben jutott be a Harvardra, méghozzá hamis papírokkal: miután csalásért kirúgták a Bowdoin Főiskoláról, olyan dokumentumokat szerzett, amelyek tanúsága szerint a híres magániskola, a Phillips Exeter Academy, valamint az elitintézmények közé tartozó Massachusetts Institute of Technology kitűnő tanulója volt. Meghamisította vizsgaeredményeit, és nem létező professzoroktól fogalmazott ajánlóleveleket magának, hogy jelentkezése meggyőzze a Harvard tanárait is - írja a Daily Mail.

Az egyetemen elkövették azt a hibát, hogy nem ellenőrizték a fiú papírjait, így fordulhatott elő, hogy Wheeler két évig járhatott az intézménybe, sőt összelopkodott dolgozataival több mint 45 000 dollár ösztöndíjat, és nagyobb pénzösszegekkel járó jutalmat és elismerést szerzett. A fiú végül úgy bukott le, hogy - megunva a Harvardot - szemet vetett a Rhodes- és Fulbright-ösztöndíjakra, és úgy döntött, hogy az oxfordi egyetemet is kipróbálja. A csatolt dolgozat azonban azonnal szemet szúrt az egyik professzornak, aki jelentette az esetet a Harvard vezetőségének. A botrány idén májusban pattant ki: a trükköző diákot letöltendő börtönbüntetésre ugyan nem ítélte a bíróság, de az egyetemi évek alatt kapott ösztöndíjakat és egyéb támogatásokat az utolsó fillérig vissza kell fizetnie.

eduline

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni” Közoktatás Székács Linda

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni”

Bóják között szlalomozó, alagutakon átbújó macskák. Így is lehet irodalmat tanulni vagy épp kötelező olvasmányokból számot adni a Terápiás és Segítő Macskákért Alapítvány rendhagyó irodalomóráján. A tanulás így nem csak szórakoztató, de észrevétlen is lehet, és olyan gyerekek is bevonódnak az órákba, akik általában vagy nem szólalnak meg, vagy a zavaró viselkedésükről ismertek.