Mégis engedett a parlament a tandíjvitában Felsőoktatás
Eduline

Mégis engedett a parlament a tandíjvitában

A legszegényebbek tandíját egy-egy évig az állam és az egyetem állná, és az ösztöndíjak is jobban figyelembe vennék a diákok anyagi körülményeit - adta hírül a Kossuth Rádió.

London jelentősen módosítana és enyhítene tandíjemelési elképzelésein. Az elmúlt hetekben országszerte óriási tiltakozó hullámot robbantott ki, hogy kiderült: a brit kormány az eddigi évi háromezer font duplájára, bizonyos egyetemeken háromszorosára növelné a tandíjakat, és csökkentené az egyetemek állami támogatását - olvasható az mr1-Kossuth Rádió honlapján.

A törvényjavaslatról a héten szavaz a parlament, a diákok újabb tiltakozó akciókra készülnek, valószínűleg ennek köszönhető, hogy a kormány most felvetette: a legszegényebb diákok tandíját egy évig az állam fizetné, egy újabb évig pedig az egyetemek állnák helyettük ezt a költséget, és az ösztöndíjak is jobban figyelembe vennék a diákok anyagi körülményeit.

eduline
Rendszerszintű beavatkozásra készülnek a magyar közoktatásban? Interjú Miklós Györggyel Közoktatás Kurucz Tünde

Rendszerszintű beavatkozásra készülnek a magyar közoktatásban? Interjú Miklós Györggyel

Szűk két héttel azután, hogy a kormány a KRÉTA-ban arról kezdte kérdezni a szülőket, hogy figyelembe vennék-e, ha készülne egy központi rangsor a gimnáziumokról és az általános iskolákról és beszámítana a kompetenciamérés eredménye a gimnáziumi felvételibe, a Fideszhez rengeteg szálon kötődő MCC már össze is állította a 100 legjobb gimnázium listáját. Hogy szülői szemszögből miért lehet aggasztó, hogy ha a kompetenciamérésnek tétje is van és milyen következménnyel járhat az iskolák rangsorolása, arról Miklós Györggyel, a Szülői Hang közösség egyik alapítójával beszélgettünk.