Holnapután kezdetét veszi a téli időszámítás, hajnal háromról kettőre kell átállítani a mutatókat, és egy új javaslat szerint még 2021-ig maradhat ez a gyakorlat.
Az Európai Bizottság még júliusban indított nyilvános konzultációt a nyári időszámításról, eszerint a kitöltők nyolcvannégy százaléka eltörölné az óraátállítást - írja a Magyarhírlap.
A menetrend szerint jövő év március 31. lett volna az utolsó dátum, amikor igazítani kellett volna az órákat és a tagállamok eddig jelezhették volna azt is, hogy a nyári vagy a téli módi mellett döntöttek. Azonban úgy néz ki, két évvel módosul a 2019-es dátum, vagyis a nyári időszámítást választó tagállamoknak utoljára 2021. március 28-án kell előre állítani óráikat, míg a téli időszámítás mellett döntőknek ugyanez év október 31-én kell egy órával visszatekerniük a mutatókat.
Az, hogy végül mikor törlik el, vagy egyáltalán eltörlik-e az évenkénti kétszeri tekergetést, továbbra sem tudni, az viszont biztos, hogy vasárnap éjjel háromról kettőre kell visszaállítani a mutatót, vagyis egy órával többet aludhatunk.
Megszületett a döntés: tényleg át kell térni az állandó nyári időszámításra?
Az emberek akaratának megfelelően meg kell szüntetni az évenként kétszeri óraátállítást, és át kell térni az állandó nyári időszámításra - jelentette ki Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke pénteken. A politikus a belgiumi Genvalban, a brüsszeli bizottság kétnapos kihelyezett ülésének szünetében elmondta: az a meggyőződése, hogy az Európai Unióban megszűnik a téli és a nyári időszámítás kettősségét.