Ha nyárra utazást, fesztiválozást, nyelvtanulást, esetleg balettozást terveztek, akkor van egy jó hírünk: mindre tudunk ajánlani egy appot.
Utazásnál és fesztiválozáskor legyen a zsebetekben
Nyaraláshoz töltsétek le a TripAdvisort vagy a Foursquare-t. Előbbit kifejezetten turistáknak készítették, az éttermek, szállodák és látványosságok mellett teljes útvonalakat, tippeket és a felhasználók értékeléseit is megtaláljátok benne. A Foursquare-t mindenki ismeri, utazáskor mégis az a legjobb benne, hogy a felhasználók gyakorlatilag minden éttermet, kocsmát, bulihelyszínt feltöltenek, és persze szövegesen is értékelik, és tippekkel (például a kávézók WiFi-jelszavával) látják el.
Ha bringatúrát terveztek, mindenképpen szerezzétek be a Bringapont appot. Megbízható útvonalakat kereshettek vele, és megnézhetitek az út típusát, a szintkülönbséget, az ottani időjárás-előrejelzést, vagy akár a látnivalókat és szálláshelyeket is. Ha pedig menet közben beütne a krach, a legközelebbi bringaszervizt is megtaláljátok.
A Fesztiválok app legjobb szolgálatot a fesztiválok helyszínén tesz. A Campus Fesztiválon és az Ozorán át a Szigetig minden fesztivál benne van, a legfrissebb hírekkel. A legfontosabb mégis az, hogy böngészhetitek a fellépőket név szerint, napi bontásban és helyszínek szerint is, és persze megcsillagozhatjátok, melyikre szeretnétek elmenni. Ez az app méltó ellenfele lesz az összefirkált, gyűrött programfüzeteknek. A hat legjobb fesztivál 2014-ben: fellépők, programok és árak.
Tanuljatok balettlépéseket és idegen nyelveket
A nyár legviccesebb alkalmazásának a Bounden ígérkezik: balettozni tanít úgy, hogy ketten kell megfognotok a mobilt, és úgy kell mozgatnotok, hogy a képernyőn megjelenő célkeresztekbe irányítsátok a pöttyöt. A giroszkópos alkalmazás így fogja nektek megtanítani a holland nemzeti balett koreográfiáit. Sajnos egyelőre csak iTunes-on érhető el, 4 dollárért (körülbelül 900 forintért).
A legszórakoztatóbb nyelvtanulós alkalmazás a Babbel és a Duolingo. A Babbellel németül, olaszul, de akár törökül, svédül vagy indonézül is tanulhattok, viszont mindegyikhez szükséges némi angol nyelvtudás, ugyanis ez az alkalmazás közvetítő nyelve. Egyszerű kifejezésekkel kezdhetitek, amelyeknek a kiejtését is elsajátíthatjátok.
A Duolingo hasonlóan működik, főleg rövid fordítási feladatokat kaptok különböző szinteken, tavasz óta magyarul is elérhető az angolkurzusuk. Ha pedig már tudtok valamennyire angolul, akkor elkezdhetitek a spanyol-, a francia-, a német-, vagy akár a lengyel-, a román- vagy oroszkurzusokat. Így tanulhattok németül, angolul és olaszul teljesen ingyen.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről! |