Így jelentkezhettek ingyenes OKJ-s képzésre: fontos információk jönnek Felnőttképzés
Eduline

Így jelentkezhettek ingyenes OKJ-s képzésre: fontos információk jönnek

Tényleg el lehet végezni két OKJ-s képzést teljesen ingyen, államilag támogatott formában? Milyen feltételeknek kell megfelelni, miért nem mindegy, milyen szakmát és milyen iskolát választ a jelentkező? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.

Szeretnék a gimnázium után elvégezni két OKJ-s képzést - azt hallottam, hogy az első két szakmáért nem kell fizetni tandíjat. Viszont két-három iskolát felhívtam, és azt mondták, a kiválasztott képzést nem végezhetem el ingyen. Miért?

Az első és a második szakképesítés megszerzése az iskolai rendszerű szakképzésben valóban ingyenes.

Vannak azonban feltételek, erről a Budapesti Komplex Szakképzési Centrum saját oldalán például így ír:

A második szakképesítés abban az esetben szerezhető meg ingyenesen, ha a jelentkező a felnőttoktatás esti munkarendjében költségvetési támogatásban részesített szakképesítést választ a megfelelő iskolában. A második szakképesítés ingyenes a felnőttoktatás esti munkarendjében, ahol TB ellátás a tanulónak nem jár. Iskolarendszerű képzés a felnőttoktatás, míg iskolarendszeren kívüli képzés a felnőttképzés.

Vagyis a második szakképesítés esetén feltétel az esti munkarnd, az iskolarendszerű képzés, valamint az, hogy olyan intézmény olyan képzését válassza, amelyet az állam költségvetési támogatásban részesít.

Jó hír a szülőknek: OKJ-s képzésen tanulók után megkaphatják a családi pótlékot

Míg az egyetemisták és főiskolások után nem jár családi pótlék, addig az érettségi után OKJ-s képzést kezdők szülei megkaphatják a támogatást. Az énpénzem.hu azt írja, ha közoktatási intézményben tanul a diák, akkor jár utána a családi pótlék annak a tanévnek a végéig, amelyben betölti a 20. életévét.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.