Hihetetlen dolgot fényképezett le az angol egyetemista, egyből fotópályázatot nyert vele Felnőttképzés
Eduline

Hihetetlen dolgot fényképezett le az angol egyetemista, egyből fotópályázatot nyert vele

Egy brit egyetemista egy "sima", elektronikai áruházakban is kapható fényképezőgéppel fényképezett le egy fényesen ragyogó stronciumatomot, ami így nem is túl erős nagyítással már szabad szemmel is látható.

David Nadlinger, az Oxfordi Egyetem fizikus hallgatója ugyanis egy ioncsapdába ejtett stronciumatomot fotózott le, ami olyan nagy eredmény, hogy rögtön meg is nyert vele egy fotópályázatot.

A stroncium atomja rendkívül kicsi, alig 0,25 nanométeres, ami azt jelenti, hogy egy vörösvértestben 28 ezerszer férne el minden különösebb probléma nélkül - írja a hvg.hu. Ennek tudatában valóban lenyűgöző, hogy szabad szemmel is láthatjuk a picike pontot, és rögtön érthető, miért ért ez a kép első helyezést.

 

A kép elkészültében emellett ugyanaz a jelenség segített, mint amit az éjszakai égboltra felnézve is tapasztalhatunk - írja az oldal. Amikor a csillagokat látjuk, nagyon fényesnek és nagynak tűnnek, holott (a távolság miatt) jóval kisebbek, csak a szemünk nem tudja rendesen feldolgozni az információt.

Hat ok, ami miatt érdemes németül tanulni

Rengeteg ember beszéli, a tudomány egyik "anyanyelve", komoly érték a munkaerőpiacon, ha beszélitek - többek között ezért érdemes németül tanulni. 1. 90-98 millió ember anyanyelve A német a becslések szerint 90-98 millió ember anyanyelve, hat uniós országban is hivatalos nyelvek közé tartozik: Németországon és Ausztrián kívül Luxemburgban, az olaszországi Dél-Tirolban, a dániai Schleswig tartományban, valamint a háromnyelvű Belgiumban.