Ezt az öt könyvet érdemes elolvasnotok Felnőttképzés
Eduline

Ezt az öt könyvet érdemes elolvasnotok

Most kezdődött a szorgalmi időszak és még az érettségi hajrá előtt is van egy kis idő, ezért ajánlunk nektek öt olyan könyvet, amit érdemes elolvasni, ha még nem tettétek.

Mihail Bulgakov: A Mester és Margarita

„A kéziratok nem égnek el”-mondja Woland, Bulgakov regényének talányos Sátánja, s ez a szállóigévé vált mondat a szerző munkásságának, főművének, A Mester és Margaritának akár a mottója is lehetne. A regény-Bulgakov számos hánytatott sorsú írásához hasonlóan- csak jóval az író halála után, 1966-ban jelenhetett meg, s azóta világszerte töretlen a népszerűsége. A Mester és Margarita a világirodalom egyik alapműve. Vagy azonnal beszippant a biblikus-mágikus történet egyedi világa és nyelvezete, és akkor le sem tudod tenni, vagy soha az életben nem érsz a végére

Jerome David Salinger: Zabhegyező

Salinger 1951-ben kiadott beszámolója a korabeli amerikai társadalomról. Valahogy mindenki azt hiszi, hogy épp ő róla és a saját környezetéről szól. Egy amerikai kamasz életének három napja, első személyben és ötszáz szóval elbeszélve. A történet régi: Holden Caulfield „kibukik” az intézetből félévben, nem mer hazamenni, inkább elhatározza, hogy a karácsonyi vakációt kedvére tölti, mielőbb a szülői pofonok ideje elérkezik. A kamasz azonban új: az a napszemüveges, hülyegyerek-frizurás nemzedék, akik miatt együtt sopánkodunk idősödő pedagógusokkal. A kedves, csupa szív, csupa gátlás kamasz elbeszélése emlékeztető azok számára, akik már régóta tagjai a Felnőttek Világszövetségének.

Gabriel García Márquez: Szerelem a kolera idején

Két férfi harcol életre-halálra egy nő szerelméért a Nobel-díjas író, a nemrég elhunyt Gabriel García Márquez művében. A cselekmény több mint ötven évet ölel fel, az olvasó szeme előtt lassan kirajzolódik a spanyol gyarmatbirodalom legnagyobb rabszolgapiaca is. A gondosan megkomponált - fülledt, trópusi világban játszódó - történet meghökkentő véget ér, így pedig életre szóló olvasmányélmény marad.


Donna Tartt: A titkos történet

Öten voltak – négy fiú meg egy lány. Két fiú szemüveget viselt, a harmadik albínó volt, az ikrek pedig, a fiú meg a lány, akár két flamand angyal. Megközelíthetetlen, titokzatos csoport a kis vermonti egyetemen. Már amit tanultak: az ógörög, az is a kiválasztottság légkörével vonta be őket. Ebbe az arisztokratikus társaságba csupán egyetlen új diáknak sikerül bejutnia: a feltörekvő Richard Papennek. Ő beszéli el évekkel később a csoport titkos történetét. A különös ifjak megszállott professzoruk vezetésével nemcsak tanulják, hanem át is élik a hajdani kultúrát.

Junot Díaz: Oscar Wao rövid, de csodálatos élete

Oscar aranyos, de súlyos személyiség: egy elhízott, sci-fi imádó, könyvmoly fiú. Ráadásul New Jersey-i gettóba szakadt dominikai család sarja, ami hátrányos helyzet a köbön. Az álma, hogy a dominikai Tolkien legyen, és persze, hogy megtalálja az igaz szerelmet. Sajnos Oscarnak a saját egyéniségén kívül egy komoly akadály állja útját: a fukú, vagyis az átok, amely nemzedékek óta sújtja családját, azóta, hogy nagyapja nemet mondott Trujillónak, a véreskezű és véresszájú diktátornak, amiért súlyos árat fizetett. A regény több idősíkon és több mesélőn keresztül követi nemcsak egy család történetét, de Dominika modern történelmét is, érdekes és megkapó szereplőkön keresztül ábrázolja az életet egy olyan véres diktatúrában, amely embertelen és emberellenes volt. Junot Díaz regénye egyedi hangjával, az irodalmi stílusok ötvözésével derűsen előadott, de szívszorító történetével rengeteg díjat és elismerést begyűjtött, többek között a Pulitzer-díjat is.

Még több könyvajánló

Öt könyv, amit el kell olvasnod a 30. születésnapod előtt 

Íme, öt könyv, amit érdemes elolvasnod

Öt könyv, amit mindenkinek el kell olvasnia az egyetem előtt

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!