Ennyit keresnek a pályakezdők orvosok - friss adatok Felnőttképzés
Eduline

Ennyit keresnek a pályakezdők orvosok - friss adatok

Mennyit visznek haza havonta, és hány hónap alatt tudtak elhelyezkedni az orvos, fogorvos és gyógyszerész szakon, illetve az egészségtudományi alapképzéseken végzett pályakezdők? Íme, a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as adatai.

Debreceni Egyetem

A Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Karán végzettek átlagosan nettó 162,99 ezer forintot keresnek havonta, és 1,66 hónap alatt találtak állást. Más szakterületen a volt hallgatók 2,8 százaléka, felsőfokú végzettséget nem igénylő munkakörben pedig 5,7 százalékuk helyezkedett el. A budapesti egyetemek fizetési adatait itt, a vidékiekét pedig itt nézhetitek meg. Milyen diplomával lehet a legjobban keresni? Részletes összefoglalónkat itt találjátok.

A debreceni Fogorvostudományi Karról kikerülő pályakezdők átlagbére havi nettó 128,85 ezer forint - a friss diplomások már egy hónap alatt el tudtak helyezkedni. A hallgatók közül senki nem dolgozik más szakterületen vagy felsőfokú végzettséget nem igénylő munkakörben.

A Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karán végzettek átlagosan nettó 186,28 ezer forintot keresnek havonta, és 1,2 hónap alatt találtak állást. A gyógyszerészek körében is 0 százalék azoknak az aránya, akik más szakterületen vagy nem diplomás munkakörben helyezkedtek el.

Mit mutatnak az adatok?
A diplomás-pályakövetési rendszerben az egyetemek, főiskolák azt mérik fel, mennyit keresnek, milyen gyorsan találnak munkát, diplomát igénylő munkakörben helyezkednek-e el a pályakezdők. A 2013-as adatok a 2008-ban, 2010-ben és 2012-ben végzett hallgatókra vonatkoznak (a rendszerben egyelőre azoknak az intézményeknek az adatait lehet elérni, amelyekben a válaszadási arány meghaladta a tíz százalékot).

A Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának volt hallgatói nettó 123,4 ezer forintot keresnek havonta, és átlagosan 4,42 hónap alatt tudtak elhelyezkedni. A pályaelhagyók aránya 8,8 százalék, a felsőfokú végzettséget nem igénylő munkakörben dolgozóké pedig 22,4 százalék.

A Népegészségügyi Karról kikerülő pályakezdők átlagbére havi nettó 124,98 ezer forint - a friss diplomások 3,39 hónap alatt találtak állást. A volt hallgatók 18 százaléka más szakterületen, 12 százalékuk pedig nem diplomás munkakörben dolgozik.

Miskolci Egyetem

A Miskolci Egyetem Egészségtudományi Karán végzettek havonta átlagosan nettó 101,15 ezer forintot visznek haza, és 5,85 hónap alatt tudtak elhelyezkedni. A pályaelhagyók aránya 13, a felsőfokú végzettséget nem igénylő munkakörben dolgozóké pedig 21,7 százalék.

Pécsi Tudományegyetem

A PTE Általános Orvostudományi Karán - itt orvosokat, fogorvosokat és gyógyszerészeket is oktatnak - végzett pályakezdők átlagosan nettó 156,28 ezer forintot keresnek havonta, és 1,52 hónap alatt tudtak elhelyezkedni. Más szakterületen a friss diplomások 3,3 százaléka dolgozik, olyan munkakörben viszont, amely nem igényel felsőfokú végzettséget, egyikük sem.

Semmelweis Egyetem

A Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Karán végzettek átlagkeresete havi nettó 160,28 ezer forint - a pályakezdők 1,76 hónap alatt találtak állást. Más szakterületen és nem diplomás munkakörben is a volt hallgatók 2 százaléka helyezkedett el.

A Fogorvostudományi Karról kikerülők átlagosan nettó 122 ezer forintot keresnek havonta, és 1,24 hónap alatt találtak munkát. A pályaelhagyók és a felsőfokú végzettséget nem igénylő munkakörben dolgozók aránya is 0 százalék.

Pályakezdő fizetések

Ennyit keresnek a gazdasági diplomások

Erre számíthatnak a bölcsészek

A műszaki szakokról kikerülők tapasztalatai

Ennyit visznek haza a társadalomtudományi szakosok

A Gyógyszerésztudományi Kar volt hallgatói nettó 202,03 ezer forintot visznek haza havonta, és 1,29 hónap alatt tudtak elhelyezkedni. Más szakterületen vagy nem diplomás munkakörben egyikük sem dolgozik.

Az Egészségtudományi Karon végzettek havi átlagkeresete nettó 130,11 ezer forint - a pályakezdők 2,58 hónap alatt találtak állást. A végzettségéhez nem kapcsolódó munkakörben a volt hallgatók 5,4 százaléka dolgozik, felsőfokú végzettséget nem igénylő munkát pedig 15,1 százalékuk végez.

Széchenyi István Egyetem

A győri egyetem Petz Lajos Egészségügyi és Szociális Intézetéből kikerülő pályakezdők nettó 114,6 ezer forintot keresnek havonta, és 2,71 hónap alatt találtak munkát. A pályaelhagyók aránya, 3,7 százalék, nem diplomás munkakörben pedig a volt hallgatók 44,4 százaléka dolgozik.

Szegedi Tudományegyetem

A szegedi Általános Orvostudományi Karról kikerülők átlagosan nettó 156,2 ezer forintot keresnek havonta, és 1,27 hónap alatt tudtak elhelyezkedni. Más szakterületen a volt hallgatók 1,2, felsőfokú végzettséget nem igénylő munkakörben pedig 0 százalékuk dolgozik.

A Gyógyszerésztudományi Karon végzettek átlagbére havi nettó 177,34 ezer forint - a friss diplomások 1,63 hónap alatt találtak állást. A tanulmányaihoz nem kapcsolódó, illetve nem diplomás munkakörben is a volt hallgatók 0 százaléka dolgozik.

Az Egészségtudományi és Szociális Képzési Karon végzettek havonta nettó 115,9 ezer forintot visznek haza, és 3,92 hónap alatt tudtak elhelyezkedni. A pályaelhagyók aránya 13,7 százalék, a felsőfokú végzettséget nem igénylő munkakörben dolgozóké pedig 26,9 százalék.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.