A felnőttképzésben tanulóktól is elveszik az okoseszközöket Felnőttképzés
Székács Linda

A felnőttképzésben tanulóktól is elveszik az okoseszközöket

Nincs korhoz kötve, hogy ki tarthatja magánál a telefonját és az okosóráját, ezért a rendelet a felnőttekre is vonatkozik.

"43 éves vagyok, esti iskolában járok és hamarosan érettségizek. A tanév első napján tőlünk is elvették az okoseszközöket. Ezt még a velem nagyjából egykorú tanárnő is nevetségesnek tartja" - mondta el az Eduline-nak egy vidéki gimnázium felnőttoktatásban tanuló diákja.

Ahogy arról korábban már beszámoltunk, a kormány egy augusztusi rendelete szerint a 2024/25-ös tanévtől kezdve a nevelési-oktatási intézményekben korlátozottan használható tárgynak minősülnek a kép- és hangrögzítésre alkalmas eszközök, így például a mobiltelefon és az okosóra is. A készülékeket a "gyakorlat" szerint a tanítási nap elején a pedagógusok beszedik a diákoktól, műanyag vagy fémdobozokban az iskola könyvtárában, az igazgatói irodában vagy a portán tárolják, a nap végén pedig visszaadják.

Amennyiben azokra egy adott tanórán szükség van, a készülékek elővételét és a használatuk célját az eKrétában rögzíteni kell.

A szabályozás pedig a pedagógusokra is vonatkozik, akik csak oktatási célokra használhatják a telefonjaikat tanítási időben, vagy bizonyos vészhelyzetek, veszélyhelyzetek esetén. Sőt, a felnőttoktatásban tanulóktól is elveszik az eszközeiket.

"Elektronikus tankönyveket használunk, ennek így semmi értelme" - jegyzi meg egy felhasználó a Threadsen.

Több esti iskola tanulója is azért sérelmezi a telefonjaik elvételét, mert családjuk, gyerekeik vannak, akik így nem tudják utolérni őket.

 

Támogatja a tankerület az újraválasztását annak az iskolaigazgatónak, aki megpróbálhatta eltitkolni a diákok szexuális zaklatását Közoktatás Székács Linda

Támogatja a tankerület az újraválasztását annak az iskolaigazgatónak, aki megpróbálhatta eltitkolni a diákok szexuális zaklatását

Ha még egyszer rosszat mernek mondani, akkor bajba kerülhetnek - ezt mondta az iskolaigazgató azoknak az általános iskolás diáklányoknak, akik négy évvel ezelőtt segítségért fordultak hozzá egy őket fogdosó, iskolai foglalkozáson jelenlévő férfi miatt. Az ügyben szeméremsértés miatt indult eljárás, és bár a bíróság szerint az iskola hárított, a tankerület ma már máshogy vélekedik.