Hány pontot kaphattok a felvételin, ha hátrányos helyzetűek vagytok vagy gyermeket neveltek? Pontszámítási sorozatunk következő része.
Ha alap- vagy osztatlan képzésre, illetve felsőoktatási szakképzésre jelentkeztetek, hátrányos helyzet, fogyatékosság és gyermekgondozás jogcímén összesen 40 többletpontot kaphattok: a jogosultságot minden esetben hivatalos dokumentumokkal kell bizonyítani.
Hátrányos helyzetért többletpontot kaphatnak azok a jelentkezők, akik középfokú tanulmányaik során rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt és/vagy rendszeres gyermekvédelmi támogatást kaptak, középfokú tanulmányaik során állami neveltek voltak (a gyámhatóság ideiglenes hatállyal intézetbe utalta, illetve állami nevelésbe vagy átmeneti nevelésbe vette őket), illetve azok, akiket középfokú tanulmányaik során családi körülményeik, szociális helyzetük miatt a jegyző védelembe vett.
Hátrányos helyzetért többletpontot kaphatnak a tartós neveltek (azok, akik 1997. november 1-jét megelőzően állami neveltek voltak), és az a huszonöt évnél fiatalabb felvételiző, akinek mindkét szülője, illetve vele egy háztartásban élt hajadon, nőtlen, elvált, özvegy vagy házastársától külön élt szülője elhunyt, és nem fogadták örökbe, így árvaellátást kapott.
Minden a felvételiről |
Hogyan kell kiszámolni az érettségi pontokat? |
Gyermekgondozásért akkor jár többletpont, ha a jelentkező 2013. március 1. és 2013. július 24. között fizetés nélküli szabadságon van, vagy terhességi-gyermekágyi segélyt, gyermekgondozási segélyt, gyermeknevelési támogatást vagy gyermekgondozási díjat kapott.
Ha mesterszakra jelentkeztetek, ugyanezeken a jogcímeken legalább 1, maximum 10 többletpontot kaphattok az intézmények döntésétől függően (a mesterszakos felvételin maximum 100 pontot lehet szerezni). Hogyan változnak a pontszámítás szabályai az alap- és osztatlan szakokon? Összefoglalónkat itt találjátok, a felsőfokú szakképzések pontszámítási szabályairól itt, a mesterképzésről pedig itt olvashattok..