Négy hiba, amit sokan elkövetnek a szóbeli érettségin Érettségi-felvételi
Eduline

Négy hiba, amit sokan elkövetnek a szóbeli érettségin

Ha ezeket elkerülöd, nyert ügyed van.

1. Az nem elég, hogy tudjátok az anyagot, képesnek kell lenni az önállóan bemutatni. Ha a tanár kérdez, és csak arra reflektálsz, sok pontot veszítesz, ezért érdemes a tanulás utolsó fázisaként otthon magadnak felmondani a tételeket.

2. Ha egy kevésbé rokonszenves tételt húztok, nem érdemes visszadobni egy jobb reményében, hiszen ezután már csak a pontok felét szerezhetitek meg. És mi garantálja, hogy a póttétel jobb lesz?

Hogyan alakulnak az idei ponthatárok? Így érdemes kalkulálni

Mire számítsatok az idei pontok tekintetében? Az idei felvételi ponthatárokat július 26-án hozzák nyilvánosságra, és persze mindig az adott év felvételizőinek teljesítményén múlik, de az előző évek ponthatáraiból azért lehet következtetni arra, hova mennyire nehéz bekerülni. Ehhez érdemes átböngészni a tavalyi ponthatárokat, amit itt meg is tehettek, az előző évek ponthatárait pedig itt és itt találjátok.

3. Gyakori hiba a magyarérettségin, hogy az adott mű bemutatása helyett a szerző életéről kezdesz beszélni. Szintén gyakori hiba, hogy valaki összekeveri a szerzőket.

4. Az érettségi nem felolvasóest, a felkészülési idő alatt a papírra csak a kulcsszavakat, esetleg rövid mondatokat érdemes lejegyezni. Ez abban segít, hogy az előadás ezután rendezett legyen, és ne csapongj.

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni” Közoktatás Székács Linda

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni”

Bóják között szlalomozó, alagutakon átbújó macskák. Így is lehet irodalmat tanulni vagy épp kötelező olvasmányokból számot adni a Terápiás és Segítő Macskákért Alapítvány rendhagyó irodalomóráján. A tanulás így nem csak szórakoztató, de észrevétlen is lehet, és olyan gyerekek is bevonódnak az órákba, akik általában vagy nem szólalnak meg, vagy a zavaró viselkedésükről ismertek.