Az idei év az első, amikor a diákok az új, 2020-as Nat szerint vizsgáznak kémiából is. Mutatjuk a legfontosabb változásokat. A mai kémia érettségi nap szakmai támogatását köszönjük a Pécsi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának.

Bár az új Nat miatt a kémiaérettségi is valamelyest változott, a Pécsi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karával együttműködő partner középiskolákban dolgozó szaktanárok kiemelték, hogy a kémiaérettségi szerkezete érdemben nem módosult: a számolási és elméleti feladatok arányai, valamint a szerves-szervetlen és általános kémiai arányok is a korábbihoz hasonlóak maradtak.

A tematikával kapcsolatban azonban megjegyezték, hogy több középszintű téma átkerült emelt szintre, ami miatt várhatóan az idei középszintű kémiaérettségi könnyebb lesz, ráadásul az eddigi 2 óra helyett idén már 2,5 órát kapnak a diákok a feladatsorra.

A feladattípusok a korábbi évekhez képest nem változtak: továbbra is várható számításos feladat, esettanulmány, egyszerű választásos teszt feladat és kísérletelemző feladatsor a kémiaéretttségin.

A diákok az írásbelin mind emelt, mint pedig középszinten segédeszközként használhatják a függvénytáblázatot, a periódusos rendszert, valamint szöveges adatok tárolására és megjelenítésére nem alkalmas számológépet.

A kémiaérettségivel részletesen ebben a cikkünkben foglalkoztunk:

 

 

 

 

Megjöttek a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint - kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on Közoktatás Székács Linda

Megjöttek a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint - kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.