Ilyen legális puskákat használhattok a 2024-es matekérettségin Érettségi-felvételi
Székács Linda

Ilyen legális puskákat használhattok a 2024-es matekérettségin

Kevesebb mint egy hónap múlva kezdődnek az idei írásbeli érettségik. Mutatjuk, milyen segédeszközöket használhattok az írásbelik második napján, a matekérettségin.

Május 7-án először vizsgáznak a végzős diákok az új, 2020-as Nemzeti alaptanterv szerint összeállított érettségin matekból.

Bár a matekérettségi továbbra is ugyanúgy épül fel, mint az elmúlt években - tehát egy rövid feladatokból álló, 60 perc alatt megoldandó első részből, és egy 135 perces komplex feladatokat tartalmazó második részból áll össze - az idén középszinten vizsgázóknak már olyan fogalmakkal is tisztában kell lenniük, mint a gyűjtőjáradék, törlesztőrészlet, a geometriai valószínűség és a kvartilisek.

A matekérettségi változásairól ebben a cikkünkben olvashattok bővebben.

A legfontosabb tudnivalók a 2024-es érettségiről

Milyen segédeszközöket lehet használni?

Az Oktatási Hivatal tájékoztatója szerint a közép- és emelt szintű matematika írásbelin egyaránt használható függvénytáblázat (egyidejűleg akár többféle is), valamint szöveges adatok tárolására és megjelenítésére nem alkalmas zsebszámológép, körző, vonalzó és szögmérő. Ezeket a vizsgázónak saját magának kell biztosítani.

Figyelem! A függvénytáblázatban nem hagyhattok semmiféle papírt, sőt, még könyvjelzőt sem. Ezeket mindenképp vegyétek ki a vizsga előtt.

 

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.