A februárban induló képzések többségét mesterképzési formában hirdetik meg, de jó pár alapképzés is megtalálható közöttük. Megnéztük, hogy mennyit kell fizetnie azoknak, akik önköltséges formában jelentkeznek a keresztféléves felvételire.
Bár a nemrég elindult felvételin nem minden egyetem hirdet meg képzéseket, az általános felvételi eljárásban megtalálható legnépszerűbb szakok itt is előkerülnek. A legnépszerűbb 2022-es alap- és mesterszakok listáját itt nézhetitek meg.
Az egyik legnépszerűbb képzést, a gazdálkodási és menedzsmentet, a 2023-as keresztféléves felvételin magyar nyelven 5 egyetemen hirdették meg. A Pécsi Tudományegyetemen (PTE) 350 ezer, a Budapesti Metropolitan Egyetemen (METU) pedig 388 ezer a képzés féléves tandíja.
A kereskedelem és marketing a PTE-n és a METU-n ugyanannyiba kerül, mint az előbb említett gazdálkodás, azonban erre a szakra az Eötvös Loránd Tudományegyetemen is lehet jelentkezni, aminek költsége 400 ezer forint félévente.
A pénzügy és számvitel, a kommunikáció- és médiatudomány, illetve az emberi erőforrások alapszakon 350-388 ezer forint között találhatóak.
A mesterképzéseken azonban ennél többet is elkérhetnek.
Itt már jóval kevesebb olyan egyetemet találni, ami 400 ezer forint alatt hirdette meg a képzéseit. A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem vezetés és szervezés mesterképzése 400 ezer forintba kerül.
A népszerű mérnöki szakokon azonban még ennél is magasabbak az árak. A BME-n és a Debreceni Egyetemen általánosan 500 ezer forintot kérnek el a gépészmérnöki és a villamosmérnöki képzésekért.
Akik mérnökinformatikus képzésre jelentkeznek, nekik a BME-n, a Debreceni Egyetemen és a Szegedi Tudományegyetemen is egységesen 500 ezer forinttal kell számolniuk félévente.