Indul az érettségi felkészülés: itt vannak az előző évek érettségi feladatsorai matekból Érettségi-felvételi
Eduline

Indul az érettségi felkészülés: itt vannak az előző évek érettségi feladatsorai matekból

A matekérettségire sose lehet elég korán elkezdeni a felkészülést. Az egyik lejobb módszer a felkészülésre, ha előveszitek a korábbi évek feladatlapjait. Ebben a cikkben összeszedtük azokat a linkeket, amikre szükségetek lesz.

Ha az érettségi-felkészülésnél kitöltenétek az előző évek feladatsorait is, itt megtaláljátok az összes feladatlapot és a hozzájuk tartozó megoldókulcsot is közép- és emelt szinten egyaránt. Csak állítsátok be a megfelelő vizsgatárgyat a keresőben és máris elkezdhetitek a felkészülést.

Ha időrendben haladnátok visszafelé, a tavalyi májusi matekérettségi feladatsorait itt találjátok középszinten és emelt szinten, illetve ezeken a linkeken a feladatok megoldásait is megnézhetitek. A 2021-es matekérettségi feladatait itt oldhatjátok meg középszinten, itt pedig emelt szinten, ha pedig ellenőrizni szeretnétek a feladatokat, ezeken a linkeken azt is megtehetitek. A korábbi évek összes őszi és tavaszi érettségi feladatsorát mindkét szinten pedig itt találjátok meg.

Ha mindent megoldottatok, akkor jöhetnek a bónusz feladatok - a Studium Generale minden évben szervez ingyenes próbaérettségit, ahol a matek is előkerül. Ha idén lemaradtatok róla, itt nézhetitek meg a feladatsorokat (emelt- és középszinten is) matekból, itt pedig a korábbi évek feladatait nézhetitek meg. A Corvinus Egyetem érettségifelkészítő csapata pont úgy állítja össze a feladatsorokat, ahogyan élesben is találkozhattok majd velük, de olyan feladatokat állítanak össze a vizsgázóknak, amivel biztosan nem találkoztatok még máshol.

Gyakorlás okosan

Bár önmagában nagy rutint szerezhettek a feladatok megoldásával, a legnagyobb tapasztalatot akkor szerezhetitek meg, ha nem egy-egy feladatot vagy feladatsort oldotok meg, hanem az egész érettségin végig mentek. Ha megtehetitek nyomtassátok ki a kiválasztott feladatsort, vegyétek magatok elé az érettségin használható segédeszközöket (és tegyétek el a telefont), állítsatok stoppert és az érettségi időkeretein belül teszteljétek magatokat. Ha megvagytok - nem baj, ha elsőre nem is sikerül minden feladatot megoldani -, a javítókulccsal a kezetekben egyenként megnézhetitek, mit rontottatok el és hogyan kellett megoldani helyesen a feladatokat, kiszámolhatjátok, hány pontotok lenne.