Három hiba, amit el lehet, sőt el is kell kerülni az érettségi előtti hetekben Érettségi-felvételi
Csik Veronika

Három hiba, amit el lehet, sőt el is kell kerülni az érettségi előtti hetekben

Alig másfél hét múlva kezdődik az érettségi. A felkészülés azonban nem csak a tananyagon múlik, mentálisan is ideje magasabb fokozatra kapcsolni - összeszedtünk három olyan hibát, amit mindenképpen kerüljetek el a következő hetekben.

Ráérünk arra még...

Sajnos ez a hozzáállás egy cseppet sem hasznos az érettségi előtt. Tapasztalatból mondjuk: a maradék idő nem elég, sokszor még az ismétlésre sem, nemhogy az egész anyag megtanulására. Persze előfordulhat, hogy éppen olyan témakört kaptok az írásbelin, amit átnéztetek, de aki biztosra akar menni, heteket készül az érettségire. Apránként, minden nap tanulva egy keveset, és - ami a legfontosabb - egy-két napot hagyva az átnézésre, ismétlésre.

Próbáljunk ki valami újat!

Inkább ne. Nem az érettségi előtt kell rászokni a kávézásra, ha eddig sose ittatok, vagy elkezdeni klasszikus zenére tanulni, ha eddig mindig csendben készültetek, esetleg kipróbálni a reggeli futást, ha amúgy is nehezen keltek. Ezeket bőven kipróbálhatjátok még az egyetemi vizsgaidőszakban. Ha mindenképp szeretnétek valami újat, akkor keressetek olyan alternatívákat, amik nem ütnek el annyira a jelenlegi életmódotoktól. Igyatok teát, egyetek sok gyümölcsöt és magot, és talán most még a csoki sem bűn.

Ne számolgassátok folyamatosan a pontjaitokat

Nem kell már most azon agyalni, hogy ha 84%-os lesz a történelem, akkor elég egy 46%-os matek és 76%-os magyar, ahhoz, hogy bekerüljetek a kiválasztott szakra. Nagyon jó, ha pontosan tudjátok, mivel kell számolnotok a ponthatárhúzásnál, de nem szabad túlzásba esni. Sokan naponta számolják át a pontjaikat is - hátha egy nap több jön ki? Felesleges, ne stresszeljétek magatokat.

Érettségizzetek velünk!

Az Eduline-on az idén is megtaláljátok a legfrissebb infókat az érettségiről: a vizsgák napján reggeltől estig beszámolunk a legfontosabb hírekről, megtudhatjátok, milyen feladatokat kell megoldaniuk a középszinten vizsgázóknak, de az emelt szintű írásbelikről is nálunk találjátok meg a tudnivalókat.

És ami a legfontosabb: az írásbeli után nálunk nézhetitek át először a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat.

Délutánonként arról olvashattok, hogy mit gondolnak a tanárok és a vizsgázók a feladatsorokról, és persze ti is leírhatjátok véleményeteket kommentben, sőt a szaktanároktól is kérdezhettek.

Ha elsőként szeretnétek megkapni a megoldásokat, lájkoljátok Facebook-oldalunkat, itt pedig feliratkozhattok hírlevelünkre. A 2021-es érettségiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.