Melyik a legrosszabb menzakaja? Szavazzátok meg!
Mindenkinek vannak rossz emlékei az iskolai menzák kínálatáról, de vajon melyik a legrosszabb fogás mind közül.
Mindenkinek vannak rossz emlékei az iskolai menzák kínálatáról, de vajon melyik a legrosszabb fogás mind közül.
Négy német egyetemen váltanak, heti öt napból négyszer csupán egyetlen, húst tartalmazó ételt választhatnak majd a hallgatók. Az új menü 68%-a vegán, 28%-a pedig vegetáriánus fogásokból áll.
Van, ahol kedvezménnyel, máshol a gyerekek ízlésének megfelelő ételsorral biztatják ételrendelésre a home office és a home schooling miatt időhiánnyal küzdő szülőket a "diákmenüt" kínáló éttermek és étkeztetőcégek. Azoknak a családoknak, ahol a költségvetésbe nem fér bele a naponta 1000-1100 forintos menü, az önkormányzatok kínálnak megoldást: az iskolások és óvodások dobozban vihetik haza a menzás ebédet.
Nincs találékonyabb "szakács" egy éhes egyetemistánál. Tészta tésztával, tojás különböző formában, vagy éppen szendvics minden mennyiségben? Akár kolisak, akár albisok vagytok, biztos, hogy idővel ti is kísérletezni fogtok -, ha eddig még nem tettétek -, és olyan ételeket készítetek majd, amitől szegény Gordon Ramsay csak a fejét fogná. De nézzük, mik azok az alapételek, amelyek valószínűleg rendszeresen az asztalotokra fognak kerülni.
Körlevélben tájékoztatta az iskolaigazgatókat az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) az iskolai büfékben árusítható, valamint a tiltott termékekről - közölte a tárca parlamenti államtitkára csütörtökön, Budapesten.
El a kezekkel a silány műkajáinktól! - üzenték amerikai diákok a brit sztárséfnek.
Reméljük, akad annyi finom menzás kaja, hogy fel lehet velük tölteni egy 50-es listát.
Gyerekek próbálták ki, hogy milyen ételt kaptak 100 éve a diákok. Nem volt mindenki elragadtatva.
Egy diák belefáradt, hogy lakótársa folyamatosan megdézsmálja a vacsoráját, ezért kitalált egy elég jó leckét.
Fellázadtak a diákok egy chicagói középiskolában, és szerdától nem esznek a rothadt gyümölcsökből és odaégett ételekből, amiket a menzán kapnak. A tanárok büszkék a tanulókra, akik azt követelik, amit nálunk épp egyre többen utasítanak el: egészséges reformmenzát. Bár persze azt is hozzáteszik, hogy lehetőleg legyen finom és gusztusos.
Egy békéscsabai menzán készült fotó járja az internetet tegnap óta. A képet megosztó helyi édesanya szerint a gyerekek inkább éhesek maradtak, minthogy megegyék a nem csak furcsa kinézetű, de állítása szerint büdös ebédet. Az étkeztető elnézést kért.
Franciaországban komoly vita folyik arról, hogy köteles-e az iskola külön ételt biztosítani azoknak a gyerekeknek, akik vallási okokból nem ehetnek bármit, miközben arról mindenhol egyetértés van, hogy az ételallergiások folytathassák a szükséges diétát. De mi a helyzet Magyarországon? Milyen ételt adnak egy lisztérzékeny gyereknek az iskolában, és mi van, ha valaki vallási okokból kér különleges ebédet? Bár törvény van, ennek sok helyen nem tudnak megfelelni.
Az utolsó óvodai évben az iskolára való készülés helyett a közösségépítésre mehet el az energia nagycsoportban, ha elfogadják a kormány új rendelettervezetét, amelynek értelmében szeptembertől külön, homogén csoportokba kell tenni azokat a gyerekeket, akik a következő tanévben kezdik az első osztályt.