Farkas Gábor lett a Zeneakadémia új rektora
A rektort később, Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter ajánlására a köztársasági elnök nevezi ki.
A rektort később, Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter ajánlására a köztársasági elnök nevezi ki.
Harmadjára sem jött össze az új rektor megválasztása.
12-13 éves korában egy iskolai rendezvényen hallott egy fúvószenekart játszani, most a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem mesterképzésére jár és rendszeresen méretteti meg magát hangszerével nemzetközi versenyeken is Pusomi Viktória szaxofonos, a budapesti Jezsuita Roma Szakkollégium lakója.
Folytatódnak a tárgyalások a felsőoktatásért felelős államtitkárral. A kormány korábban a "háborús helyzetre" hivatkozva időt kért.
Személyesen akarják átadni a több ezer fő által aláírt listát.
A három kulcsfontosságú vezető és egy főkönyvelő munkatárs távozása után a HÖK kiállt a nyilvánosság elé, miután megelégelték, hogy nem kapnak válaszokat.
Az alapítványi egyetemeken sem rózsás a helyzet, mégis akár több százezer forintnyi különbség is lehet az állami és alapítványi intézmények fizetései között.
A miniszter szerint ez az egyetlen magyar egyetem, amivel nem lehet együttműködni.
A hallgatók nyíltabb kommunikációt követelnek az egyetem vezetésétől, szerintük eljött az idő, hogy kritikusan szemléljék a jelenlegi helyzetet.
Az intézményben a béremelés mellett az is problémát jelent, hogy nagy számban hagyják el a helyet a szakemberek.
A KIM szerint egyedül Keller András pályázata felelt meg a kiírásban foglaltaknak, azonban ő visszavonta azt.
Tanácstalanság vagy szándékos időhúzás, hogy a Zeneakadémia rektorjelöltjeinek pályázatai közül még egyet sem küldtek meg a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem szenátusának?
2024-ben már a 60 ezret sem érte el a nyelvvizsgázók száma, holott tíz évvel ezelőtt akár évi 130 ezren is megpróbálkoztak a bizonyítványszerzéssel. Bár angolból is drasztikus a visszaesés, igazán nagy baj a ritkább idegen nyelvek esetében van.