Államtitkár: "nincs szándékukban" megszüntetni a vidéki főiskolákat
Nincs szándékukban a vidéki főiskolák felülről, adminisztratív úton való megszüntetése, az együttműködés változatos...
Nincs szándékukban a vidéki főiskolák felülről, adminisztratív úton való megszüntetése, az együttműködés változatos...
Drasztikusan csökkentené az állami felsőoktatási intézmények számát a kormány – könnyen előfordulhat, hogy Hoffmann Rózsa államtitkársága az 1996 és 2000 közötti „megaintegrációhoz” hasonló hullámot idéz elő.
„Aki azt hiszi, hogy attól jobb lesz a felsőoktatás színvonala, ha negyven százalékkal kevesebb hallgatót vesznek fel az egyetemek és főiskolák, az semmit nem ért az oktatás világából” – mondta Hiller István volt oktatási és kulturális miniszter, aki az eduline-nak arról is beszélt, mi jelenthet megoldást a vidéki főiskoláknak, és mennyibe kerülne a tanárok központi bérfinanszírozása. Interjú.
A leendő felsőoktatási törvénnyel kapcsolatban "egy pont biztosnak látszik", a vidéki felsőoktatási intézményeket, azon belül a vidéki városok főiskoláit a megmentendő státuszú intézmények közé sorolja mindenki - mondta a Dunaújvárosi Főiskola rektora az intézményben csütörtökön tartott nemzetközi konferencia sajtótájékoztatóján.
A fővárosi egyetemek voltak a nyertesei az utóbbi évek megváltoztatott felvételi szabályainak. Több vidéki főiskolán – például Szolnokon és Gyöngyösön – pedig drasztikusan csökken az elsőéves hallgatók száma – áll a HVG múlt heti számában megjelent cikkében.
Rózsafa, emlékkönyv, egyedi, kézműves apróság – ilyen, és ehhez hasonló ajándékokkal készülnek az érettségi előtt álló, ballagó diákok az osztályfőnöknek. Vannak olyan iskolák, ahol minden pedagógus kap valami kis apróságot, de arra is akad példa, ahol nem szokás az ajándékozás.