Így fegyelmezik a pedagógusok a leggyakrabban az órán beszélgető diákokat
Az oktatási jogok biztosának oldalán érdekes kutatásra bukkantunk.
Az oktatási jogok biztosának oldalán érdekes kutatásra bukkantunk.
Beszélgetés a padtárssal, feleselés a tanárral - csak néhány példa, ami miatt az engedetlen diákot a pedagógusnak fegyelmeznie kell. Ilyen esetben felmerülhet a kérdés, hogy vajon kiküldheti-e az óráról.
A tizenkettedikes érettségiző technikumi diákoknak az írásbeli és a szóbeli érettségi között megtartják a szakmai tárgyakat, így a gimnazistákhoz képest kevesebb idejük jut majd a felkészülésre.
Pedig van némi különbség jogilag a tanóra és a foglalkozás között.
Vannak tanárok, akik már javában belevágtak az e tanévi leckékbe, vannak, akik azonban még igencsak érzik a nyár utószelét. Ti is szembesültetek már a következő pillanatokkal?
Habár már jó néhány napja elkezdődött az iskola, visszarázódni még nem biztos, hogy mindenkinek sikerült. Mit tapasztaltatok az elmúlt időszakban?
Szuper oldalt ajánlunk pedagógusoknak, amellyel még interaktívabbá és színesebbé tehetik a tanórákat.
Egyes tanárok tiltják a mobiltelefonok használatát az iskolában, míg mások kifejezetten használják azt diákjaikkal. Most főleg az utóbbiakhoz szólunk: ajánlunk három olyan mobilos applikációt, amelyet érdemes lehet használni az órákon.
Nemcsak diákokhoz, tanárokhoz is szólnak mémek. A Tanár úr mémem oldal megörökíti a pedagógusok vicces pillanatait - ezekből mutatunk néhányat.
Láblógatás, kávézás, beszélgetés - gondolná a laikus egy tanár lyukasóráján töltött idejéről. Jocó bácsi (Balatoni József történelemtanár) megmutatta, milyen egy pedagógus átlagos napja.
Egyre több óvodában és iskolában vezetik be a boldogságórákat. A diákok ugyanis még boldogok sem tudnak lenni, erre is tanítani kell őket.
A krízisintervenciós szaktanácsadó szerint fel lehet dolgozni a hétvégi veronai buszbaleset okozta traumát, de ehhez időre és szakember segítségére van szükség. Egy segédanyag is készült a trauma kezeléséhez.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.