Szakmatanulás érettségi után: mutatjuk a feltételeket
Hány év alatt szerezhettek képesítést érettségi után, és milyen szabályok vonatkoznak rátok? Mutatjuk a válaszokat.
Hány év alatt szerezhettek képesítést érettségi után, és milyen szabályok vonatkoznak rátok? Mutatjuk a válaszokat.
Olyan népszerű lett az apukáknak indított iskolai hajfonótanfolyam, hogy várólistára kerülnek a jelentkezők.
Az átalakított képzési rendszerrel kapcsolatban sok hamis információ terjed. Tiszta vizet öntünk a pohárba.
Alig két hónap múlva kiderülnek a felvételi ponthatárok. Ha nem kerültök be a kiválasztott felsőoktatási intézménybe, vagy a diploma megszerzése után tanulnátok szakmát, érdemes szétnézni az OKJ-s képzések piacán. Mire érdemes figyelni a képzés kiválasztásakor?
Hol lehet megnézni, milyen OKJ-s szakmák közül lehet választani? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Szeptember elsejétől hosszabbak és drágábbak lesznek a tanfolyamok az új Országos Képzési Jegyzék (OKJ) bevezetése miatt. Érdemes még most jelentkezni a képzésekre: összegyűjtöttük, milyen szakmát szerezhettek néhány tízezer forintért.
Szeptember 1-jén lép életbe az új Országos Képzési Jegyzék (OKJ), hosszabbak lesznek a heti egy-két napot igénybe vevő, munka mellett is végezhető tanfolyamok. Ha augusztus 31-ig jelentkeztek, még a régi óraszámok és árak mellett tanulhattok. Melyek voltak a legnépszerűbb képzések 2012-ben? Íme - a második féléves adatokkal kiegészített - lista.
Irodai, pénzügyi és idegenforgalmi OKJ-s tanfolyamokat már 50-100 ezer forintért is el lehet végezni, vannak azonban olyan képzések, amelyekért mélyebben a zsebbe kell nyúlni - igaz, ezek később jól jövedelmeznek. Íme, a legdrágább OKJ-s tanfolyamok.
Szeptembertől hosszabbak és drágábbak lesznek a most még pár hónap alatt elvégezhető OKJ-s tanfolyamok. Nem jelentkeztetek egyetemre, főiskolára? Érdemes kihasználni, hogy most még a régi áron tanulhattok. Milyen képzésekre jelentkeztek a legtöbben tavaly? Íme, a top 10-es lista.
Szeptemberre halasztotta az új Országos Képzési Jegyzék (OKJ) bevezetését a kormány, az eredetileg januárra tervezett indulás előtt másfél hónappal ugyanis még nem készültek el a szakmai és vizsgakövetelmények. A jelentkezők számának drasztikus csökkenésétől tartó felnőttképzők egyelőre fellélegezhetnek.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.