Itt nézhetitek meg, milyen szakok indulnak az idei keresztféléves felvételin
Október 13-án elindult a jelentkezés a keresztféléves felvételin. Mutatjuk, milyen szakokra jelentkezhettek.
Október 13-án elindult a jelentkezés a keresztféléves felvételin. Mutatjuk, milyen szakokra jelentkezhettek.
Még van pár óra a felvételi jelentkezés véglegesítéséig, ezért ha eddig nem tettétek, most mindenképp érdemes átböngésznetek a kiválasztott képzések szakleírását.
Ha úgy érzitek, nem biztos, hogy az idei felvételin összejön az állami ösztöndíjas hely, érdemes megnézni az önköltséges szakok kínálatát is. De mennyit kell fizetni a legnépszerűbb alapszakokért? Megnéztük.
Ha jövőre felvételiztek és már kiválasztottátok, milyen szakra jelentkeznétek, akkor érdemes még a képzés megjelölése előtt elolvasnotok a szakleírásokat. Itt a teljes lista.
A műfaj növekvő népszerűségét kihasználva egyre több külföldi egyetem indít az online videójátékok világára épülő esport szakot. A kritikusok túl specializáltnak tartják a képzést - írja riportjában az AP.
Milyen alapszakokon szereztek a legtöbben állami ösztöndíjas helyet? Mutatjuk a 2019-es listát azoknak az elsőéveseknek a számával, akik államilag támogatott formában kezdhetik meg tanulmányaikat.
Egyetemre jelentkeznétek, de nem tudjátok, hol nézhetitek meg a meghirdetett szakok listáját? Egy kicsit körbenéznétek, hogy milyen továbbtanulási lehetőségek vannak? Ihletet gyűjtenétek az szakválasztáshoz?
Folytatjuk a népszerű szakok bemutatását. Ezúttal a tavalyi népszerűségi lista 4-6. helyezettjét néztük meg közelebbről.
Vajon hova jelentkeztek összesen 9-en?
Vajon mitől olyan népszerű a gazdálkodás és menedzsment szak évek óta? Mennyit lehet keresni, ha valaki elvégzi az óvodapedagógus alapszakot?
Egy tanulmány arra kereste a választ, hogyan választottak felsőoktatási szakot az érettségit tevők legjobb 10 százaléka. Preferenciáik alapján az első 10-be csak budapesti egyetemek karai kerültek. Számukra még mindig népszerűek a társadalomtudományi és bölcsészeti szakok.
Átlagosan 4,19 hónapot kell várnia egy frissen végzett diplomásnak arra, hogy munkát találjon. Az érintettek egyharmada azonban ennél jóval hamarabb, kevesebb mint egy hónap alatt megtalálja a helyét a munkaerőpiacon – erre jutott a Frissdiplomások 2014 tanulmány a Diplomás Pályakövető Rendszer adatai alapján.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.