Folytatják: 15 ezer tanárnak kell vizsgáznia
Idén folytatódik a pedagógus-előmeneteli rendszer bevezetése; csaknem 15 ezer pedagógus vesz részt minősítővizsgán vagy minősítési eljáráson, valamint elkezdődnek a tanfelügyeleti ellenőrzések is.
Idén folytatódik a pedagógus-előmeneteli rendszer bevezetése; csaknem 15 ezer pedagógus vesz részt minősítővizsgán vagy minősítési eljáráson, valamint elkezdődnek a tanfelügyeleti ellenőrzések is.
Egy nappal több idejük lesz a portfólió feltöltésére azoknak a tanároknak, akik 2015-ben vesznek részt minősítési eljáráson. Az új határidő december 1., 23 óra.
November 30-ig kell leadniuk portfóliójukat azoknak a tanároknak, óvodapedagógusoknak és tanítóknak, akik 2016-től szeretnének a pedagógus II kategóriába kerülni, illetve azoknak a gyakornokoknak, akik 2013 szeptembere és 2014 januárja között álltak munkába.
Harmincezer pedagógus vehet részt a 2015-ös minősítési eljárásban, ehhez azonban november végéig fel kell tölteniük a portfóliójukat. Az Oktatási Hivatal útmutatója szerint ez legalább négy-hat hónapos munka, így érdemes már most nekilátni.
Két hetük maradt a portfólió összeállítására és feltöltésére azoknak a tanároknak, akik 2015-től már a pedagógus II kategóriába szeretnének kerülni. Az idén azok kérvényezhetik minősítésüket, akik pedagógus-szakvizsgát szereztek, és legalább tizennégy éves szakmai gyakorlatuk van.
Szigorú követelményeknek kell megfelelniük, és 40 ezer forintot is be kell fizetniük azoknak a pedagógusoknak, akik szakértőként akarnak részt venni a tanárok, tanítók és óvodapedagógusok minősítési eljárásában.
Kétféle – egyszerűsített és teljes – portfóliót készíthetnek azok a pedagógusok, akik április 30-ig töltik fel a minősítéshez szükséges dokumentumokat. Összegyűjtöttük, milyen adatokat kérnek a két portfólió kitöltéséhez.
Április 30-ig állíthatják össze és tölthetik fel portfóliójukat azok a tanárok és tanítók, akik 2015. január 1-től pedagógus II. kategóriába szeretnének továbblépni. Összegyűjtöttük a leggyakoribb kérdéseket a portfóliókészítésről.
Impozáns homlokzat erősen századfordulós karakterelemekkel esetleg monumentális és minimalista – kíváncsiak vagyunk arra, hogy szerintetek melyik nagyobb egyetemnek van Magyarországon a legszebb épülete.