Nem szívesen olvastok kötelező olvasmányokat? Itt egy megoldás
Hangoskönyv, színdarab, filmes változat. Ezekkel könnyíthetitek meg a kötelező olvasmányok tartalmi megismerését.
Hangoskönyv, színdarab, filmes változat. Ezekkel könnyíthetitek meg a kötelező olvasmányok tartalmi megismerését.
Minden kérdésre tudjátok a választ erről a kötelező olvasmányról?
Készüljünk együtt az irodalom érettségire. Milyen jegyet kapnátok, ha Jókai Mórt húznátok?
A közoktatásban töltött éveik alatt a diákoknak számos kötelező olvasmányon kell átrágni magukat és valamilyen módon, például olvasónapló vagy dolgozat formájában számot adniuk a megszerzett információkról. Mutatjuk, hogy a 2020-as Nemzeti alaptanterv szerint milyen kötelező olvasmányokat kérnek általános iskolában.
Harry Potter és a bölcsek köve vagy Utas és holdvilág? Az első mondatok alapján kell most kitalálnotok, hogy melyik könyvről van szó. Nem csak a kötelezők közül válogattunk.
Öt egyszerű kérdést hoztunk, de csak azoknak könnyű a válasz, akiknek jó a memóriája is. Iskolai kötelezőket hoztunk, de hiányosan – nektek kell kiegészítenetek a versrészleteket. Hibátlan lesz?
Hat kötelezőt hoztunk el nektek, lássuk mennyit olvastatok el és mennyire emlékeztek.
Akár most olvastátok végig az Egri csillagokat vagy A kőszívű ember fiait, akár már régebben, kideríthetitek, megmaradt-e minden részlet a regényekből.
Lássuk, mennyire olvastátok el a kötelező és ajánlott olvasmányokat, műveket. A tíz kedvencünk első mondatait hoztuk el nektek. Annyit pontosítunk: nem mindegyik regény.
Még van pár hét az iskolakezdésig, úgyhogy, ha kimaradt az idei nyári kötelező olvasmány, még lehet szépíteni. Pár olyan appot és oldalt, ahonnan költséghatékonyan szerezhetitek be a regényeket (nem csak nyáron).
Hol vívott halálos párbajt a Kőszívű ember fiai című könyvben Baradlay Richárd és Palvicz Ottó?
Öt idézetet gyűjtöttünk össze az iskolai kötelező és ajánlott irodalmakból, a feladat kitalálni, honnan idézünk.
„Lényegében amióta van ChatGPT, azóta minden egyes kompetenciamérésen használtuk” – mesélte a lapunknak egy Budapesti gimnázium 11-es diákja. Azt is hozzátette, hogy alig van olyan diák, aki ne így tenne.