Potyogó vakolat és szellemlift: az orosz kollégiumok valósága
A kollégiumi élet sosem szólt a luxusról és a kényelemről, néhány orosz diákotthonban azokban egészen sokkolóak a körülmények.
A kollégiumi élet sosem szólt a luxusról és a kényelemről, néhány orosz diákotthonban azokban egészen sokkolóak a körülmények.
Összeszedtünk néhány tárgyat, ami megkönnyítheti a kollégiumi mindennapjaitokat - mutatjuk, mik kerüljenek be feltétlenül a bőröndötökbe!
A kolis élet egy semmivel össze nem hasonlítható, külön világ. Ha ti is kollégiumban laktatok vagy költöztök, ezeket a helyzetek bizonyára nem lesznek idegenek.
Az egyetem, főiskola nem csak arra jó, hogy a végén megkapjátok a bőrkötéses diplomát. Ennél sokkal több dolgot nyertek az előadótermekben töltött három, négy, öt, hat évvel.
Pár nap múlva több ezren költöznek be (vagy vissza) az egyetemi, főiskolai kollégiumokba. Nem túlzás: kolisnak lenni sajátos életforma. Hogy miért? Mert minden kolis tudja, hogy...
Be szeretnél engedni embereket és barátkozni, vagy eleged van a hangoskodásból? Van pár tárgy és okos megoldás, ami tökéletessé teheti a kollégiumi szobádat, egyúttal az életedet.
Százmilliárdos tétel lesz, de több évtizedes lemaradást pótolnak be.
Országszerte számos olyan felsőoktatási kollégium található, melyben az 1970-es évek óta nem történt érdemi modernizáció, ráadásul több ezerrel kevesebb a férőhely, mint amire valós igény lenne a hallgatók körében. Egy felújítási és bővítési stratégia készül, melyet bármikor bejelenthetnek.
A Pető András Főiskolában még a szobát sem tudják bezárni a hallgatók, az erről is panaszkodó hallgatót a főiskola megpróbálta rávenni, hogy vonjon vissza mindent.
Megszállott Bon Jovi rajongóval és ketamin dílerrel is összekerülhetsz, ha rosszul választasz, de akár a közös lakást egy gondatlan tűzvész is elemésztheti.
A kollégiumnak gyakran megvan a maga bája, amit persze azok nem érthetnek meg, akik nem éltek még koliban.
Simán felveszitek a reggel nyolcas órákat, és a választható tantárgyakkal sem fukarkodtok, ráadásul meggyőződésetek, hogy a bulizásra is lesz időtök - az elsőéves lelkesedésetek viszont hamar alább fog hagyni.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.