Influenzajárvány miatt betiltanák az iskolai farsangokat a gyerekorvosok Tolna megyében
Az orvosok szerint a járvány ellenére megtartott beltéri iskolai rendezvények az egyik oka annak, hogy ennyi gyerek betegszik meg.
Az orvosok szerint a járvány ellenére megtartott beltéri iskolai rendezvények az egyik oka annak, hogy ennyi gyerek betegszik meg.
Volt olyan iskola, ahol 250-nél is többen kapták el az influenzát.
Olyan sokan hiányoznak egy kulcsi iskolában, hogy a tankerületi központ két napos szünetet rendelt el.
A felnőttekre és a gyerekekre is jellemző, hogy egyik betegségből esnek a másikba.
Az orvoshoz forduló betegek közel fele 14 év alatti gyerek. Járványszerű fertőzést pedig hat óvodából jelentettek.
244 skarlátos és 293 bárányhimlős esetet diagnosztizáltak november 27. és december 3. között - derült ki a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ legfrissebb jelentéséből.
A WHO további információkat kért Pekingtől a rejtélyes tüdőgyulladás kitöréséről.
A szeptemberi iskola- és óvodakezdés óta nagy számban találkoztunk náthás, vírusos, influenzaszerű megbetegedésekkel. Az őszi szünet egy kis csendesedést jelentett a közösségi fertőzések számára, most viszont ismét kezd emelkedni az esetszám – mondta Dr. Havasi Katalin, a Házi Gyermekorvosok Országos Érdekképviseleti és Szakmai Egyesületének elnöke, aki a megelőzési praktikákra is kitért.
Az elmúlt héten két iskolában tömeges gastroenteritis járvány ütötte fel a fejét.
Két tankerületben is az iskolák átmeneti bezárása mellett döntöttek az amerikai Kentucky államban a tömeges Covid-19, influenza és egyéb vírusos megbetegedések miatt.
Két évnyi riadalommal, karanténnal és online tanítással teletűzdelt tanév után idén végre ismét a megszokottak szerint, tömeges iskolabezárások nélkül zajlott mindkét iskolai félév. Ez azonban nem jelenti azt, hogy idén ne lettek volna egész osztályokat vagy iskolákat leterítő járványok. Sőt, bizonyos helyeken egykor kifejezetten súlyos gyermekbetegségek is felütötték a fejüket.
Rengeteg elsős-másodikos gyerek maradt le a koronavírus-járvány miatt, az lett volna a legjobb, ha ők egységesen megismételték volna a 2020/2021-es tanévet – mondta egy gyógypedagógus a Magyar Hangnak.
Az utolsó óvodai évben az iskolára való készülés helyett a közösségépítésre mehet el az energia nagycsoportban, ha elfogadják a kormány új rendelettervezetét, amelynek értelmében szeptembertől külön, homogén csoportokba kell tenni azokat a gyerekeket, akik a következő tanévben kezdik az első osztályt.