Megvan, milyen szakokon kapnak részösztöndíjat a hallgatók
A nagy vitákon túl vannak, minden parlamenti párt saját megközelítéséből interpretálja a új felsőoktatási törvényt, a...
A nagy vitákon túl vannak, minden parlamenti párt saját megközelítéséből interpretálja a új felsőoktatási törvényt, a...
Szerda reggel kezdődik a felsőoktatási törvény javaslatának általános parlamenti vitája – a dokumentumot az első...
Ha a rektorok nem emelnek kifogást, úgy az egyetértési jogot biztosítani lehet a hallgatói önkormányzatok számára a...
Az új felsőoktatási törvény tavasszal „véletlenül” kiszivárgott koncepcióiról és a kormány által elfogadott...
Éhségsztrájkba kezd a Szegedi Tudományegyetem bölcsészkarának egyik hallgatója, így tiltakozik a kormány felsőoktatási...
Elhatárolódik a Hallgatói Hálózat Polgár Dórától, aki az október elsejei, Kossuth téri szakszervezeti tüntetésen...
Újabb levelet küldött Hoffmann Rózsának a Pécsi Tudományegyetem hallgatói önkormányzata, az egyetemisták ugyanis nem...
Ezernél több hallgató tüntetett a felsőoktatási törvény koncepciója ellen szerdán a Debreceni Egyetem (DE) főépülete előtt.
Elfogadhatatlannak nevezte az új felsőoktatási törvény tervezetét a Nyugat-magyarországi Egyetem hallgatói önkormányzata. Az egyetemisták szerint az államilag finanszírozott helyek számának csökkentése miatt a rengeteg tehetséges diák szorulhat ki a felsőoktatásból.
Nem ért egyet a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság (MAB) szerepének csökkentésével és az "egyetem" kategória megszüntetésével a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete (FDSZ), az állam szerepének erősödését azonban jó lépésnek tartják.
Akár évi másfél-kétmillió forintot is fizethetnek az állami ösztöndíjas helyekről kiszoruló egyetemisták, ha a kormány után a parlament is rábólint a felsőoktatási törvény tervezetére. Az eduline által megkérdezett közgazdász szerint a hallgatóknak még a világ legjobb egyetemein sem kell kifizetniük a képzés teljes árát, az oktatási államtitkárság terve így igazi "hungarikum" lehet.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.