Ezeket a dokumentumokat nem fogadják el szakképzettség igazolására a felvételin
Legkésőbb július 9-ig pótolhatjátok azokat a dokumentumokat, melyeket 2025. február 15. után szereztetek meg – például szakképesítést igazoló bizonyítványt.
Legkésőbb július 9-ig pótolhatjátok azokat a dokumentumokat, melyeket 2025. február 15. után szereztetek meg – például szakképesítést igazoló bizonyítványt.
Egyes mesterszakokon a bruttó havi átlagfizetés a 800 ezer forintot is meghaladhatja. Mutatjuk a tíz legnépszerűbb szak átlagjövedelmeit.
A hiánypótlási végzést az E-felvételi - Hivatalos iratok menüpontjából tudjátok letölteni.
Átlagosan bruttó 400-500 ezer forintot keresnek havonta a friss diplomások a 2025-ös felsőoktatási felvételi öt legnépszerűbb képzésének elvégzése után.
A 3 féléves képzésekre feleannyian jelentkeztek, mint a 2024-es felvételin.
Jobb esetben 250-350 ezer forint közötti összeg, rosszabb esetben viszont akár a 700 ezer forintot, sőt, az 1,3 millió forintot is meghaladhatja a tandíj összege a 2025-ös felsőoktatási felvételi legnépszerűbb képzésein.
Mutatjuk, mi a teendő abban az esetben, ha elveszítettétek a nyelvvizsgátokat, de szükségetek lenne rá.
Mutatjuk, mi a helyzet akkor, ha egy C1-es szóbelit és egy B2-es írásbelit akartok összevonni.
Az ország legolcsóbb és legdrágább képzése között több mint 31 millió forint a különbség.
A legdrágább egyetemi képzés tandíja több mint 4 millió forint félévente, de aki angolul akar gazdálkodási és menedzsmentet tanulni, annak is mélyen a zsebébe kell nyúlni, ugyanis van, ahol 990 ezer forintot is elkérnek egy félévért.
Már elkezdődött a felsőoktatási felvételi ügyintézési időszaka. A jelentkezéshez és a pontszámításhoz szükséges dokumentumokat az E-felvételi rendszerébe legkésőbb 2025. július 9-ig kell feltölteni.
Itt megnézhetitek a 100 legjobb gimnázium ideiglenes sorrendjét. Összegyűjtöttük az egyetemi felvételi legfontosabb tudnivalóit. Nincsenek könnyű helyzetben a gyógypedagógusok - ezek voltak a hét legfontosabb történései.
A jól sikerült érettségi vizsga nem csupán azon múlik, hogy mennyit tanultatok rá. Befolyásolhatja az is, hogy mennyire vagytok kipihentnek, és hogy tudtok-e megfelelően koncentrálni a dolgozatok megírására. Ha ti is tapasztaljátok magatokon a vizsgastressz kellemetlen tüneteit, adunk néhány jó tanácsot, amivel enyhíthetitek.