Jelentkezhetek olyan mesterképzésre, amely nem kapcsolódik az alapdiplomámhoz?
Megszereztétek az első diplomátokat és szeretnétek továbbtanulni, de nem olyan szakon, ami a megszerzett szakmátokhoz kötődik? Mutatjuk, melyek a lehetőségeitek.
Megszereztétek az első diplomátokat és szeretnétek továbbtanulni, de nem olyan szakon, ami a megszerzett szakmátokhoz kötődik? Mutatjuk, melyek a lehetőségeitek.
A jelentkezésnél befolyásoló tényező, hogy milyen szakon végeztetek korábban és hány kreditet tudnak beszámítani a felvételin.
Mutatjuk, mi történik ilyen esetben.
A 100 intézményi pontból maximum 50-et szerezhettek meg a nyelvvizsgával, azonban már a részeredményekért is jár pluszpont.
Javában folyik az E-felvételi rendszerében az ügyintézési időszak. Július 9-ig többek között arra is lehetőségetek van, hogy a választott szakok között sorrendet módosítsatok. Viszont érdemes alaposan átgondolnotok előtte, mivel erre csak egyszer van lehetőségetek. Mutatjuk mikor lehet indokolt a sorrendmódosítás.
A hiánypótlási végzést az E-felvételi - Hivatalos iratok menüpontjából tudjátok letölteni.
Jobb esetben 250-350 ezer forint közötti összeg, rosszabb esetben viszont akár a 700 ezer forintot, sőt, az 1,3 millió forintot is meghaladhatja a tandíj összege a 2025-ös felsőoktatási felvételi legnépszerűbb képzésein.
A legdrágább egyetemi képzés tandíja több mint 4 millió forint félévente, de aki angolul akar gazdálkodási és menedzsmentet tanulni, annak is mélyen a zsebébe kell nyúlni, ugyanis van, ahol 990 ezer forintot is elkérnek egy félévért.
Már elkezdődött a felsőoktatási felvételi ügyintézési időszaka. A jelentkezéshez és a pontszámításhoz szükséges dokumentumokat az E-felvételi rendszerébe legkésőbb 2025. július 9-ig kell feltölteni.
Mutatjuk, melyek a legnépszerűbb műszaki képzések 2025-ben.
Félévente több százezer, adott esetben több millió forintot fizethetnek ki úgy egyes hallgatók, hogy közben nem is tudják, a képzésük elindítását korábban nem támogatta a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság.
Az SZTE-n kifejezetten sokat ér a pedagógusképző és a mérnöki karon is, ha van előzetes munkatapasztalatotok. Ha pedig nemzetközi tanulmányokat szeretnétek tanulni akkor előnyt jelent, ha van 3 szaknyelvi nyelvvizsgátok is.
Se pénz, se plusz szabadság – van olyan pedagógus, akinek úgy kell „vándortáboroztatnia” mintegy 30 diákot a Balaton-felvidéken, hogy ezért nem kap pénzt és előtte végig be kell járnia az iskolába.