Napi tudomány: több szempontból is különleges fekete lyukakat fedeztek fel a Föld körül
A Földhöz közel, a körülöttük keringő csillagoktól viszont távol vannak.
A Földhöz közel, a körülöttük keringő csillagoktól viszont távol vannak.
Tudjátok, mi az a LIGO? Ha igen, akkor a gravitációs hullámokról is hallhattatok, de fogadjunk, hogy a többségnek fogalma sincs, mi ez az egész. Ha viszont megnézitek azt a hamarosan elkészülő magyar filmet, ami erről szól, valószínűleg minden tiszta lesz.
A gravitációs hullámok létezésének megerősítése nagy port kavart a közelmúltban, a hullámokat feketelyukak keltették az univerzumban. De mi is a fekete lyuk és a végtelenségig létezhet-e? Egy remek animáció foglalja össze, hogy mit is kell tudnunk ezekről a hatalmas tömegű jelenségekről.
A NASA idei tíz ösztöndíjasának egyike Kocsis Bence, aki az ELTE Bolyai kollégistájaként tavaly szerezte meg asztrofizikai tudományos fokozatát. A fiatal magyar kutató szerint a világ legnagyobb űrkutatással foglalkozó központja nem rossz hely, de az elméleti csillagászatban még izgalmasabb, ha az ember egy egyetemen vagy kutatóintézetben folyó pezsgő szakmai élethez csatlakozhat.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.