Nem lesz tandíj a bajorországi egyetemeken
Bajorország felsőoktatási intézményeiben a 2013.
Bajorország felsőoktatási intézményeiben a 2013.
A Floridában élő Shakira Lockett mindig is jó tanuló volt.
Jobban jár anyagilag az a diák, aki beiratkozik egyetemre, mint az, aki az érettségi után félbehagyja tanulmányait...
Több mint 53 ezer dolláros, vagyis tízmillió forintos éves tandíjat szed hallgatóitól a világ egyik legdrágább egyeteme, a George Washington University – igaz, a kollégiumi szobáért, a tankönyvekért és az étkezésért külön már nem kell fizetni.
A „senki földjére” tévednek azok a hallgatók, akik közös diplomát, angolul joint degree-t adó képzésre jelentkeznek. Ilyen szakokat a bürokratikus akadályok miatt nem szívesen hirdetnek a magyar felsőoktatási intézmények – a kettős diplomát, vagyis double degree-t adó képzések azonban egyre népszerűbbek.
Kilenc év alatt félmillióra növelnék a kínai egyetemeken tanuló külföldi hallgatók számát - arra ugyanis az ázsiai országban is rájöttek, hogy a busás tandíjat fizető diákokkal nem csak a felsőoktatási intézmények járnak jól. Magyarországon 3400 külföldi hallgató tanul, többségük az orvostudományi egyetemeken.
A tandíj a Gyurcsány-korszakkal együtt megbukott - mondta Szijjártó Péter, a miniszterelnök szóvivője csütörtöki sajtótájékoztatóján.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.