#diákmunka_szabályok

Felnőttképzés Eduline

Szeptembertől is vállaltok diákmunkát? Ezekre a dolgokra oda kell figyelnetek

Több ezer diák dolgozott az elmúlt hetekben, hogy így keressen pénzt nyaralásra, fesztiválbelépőkre, nyelvtanfolyamra - sokan azonban az őszi szemeszter kezdetén sem hagyják ott a munkahelyüket, hanem az előadások és szemeszterek mellett is szakítanak időt a diákmunkára. Ám ilyenkor is fontos, hogy tisztában legyetek a munkavállalás szabályaival, így elkerülhetitek a kellemetlen meglepetéseket.

Felnőttképzés MTI

Diákmunkát vállalnátok? Itt vannak a szabályok

A diákok munkavállalásának körülményeit is a Munka törvénykönyve szabályozza, így a 16. életévüket betöltött tanulók foglalkoztatásánál is fontos az írásban rögzített munkaszerződés, amelynek tartalmaznia kell az alapbért, a munkakört, a munkavégzés helyét, a napi munkaidőt, illetve a munkaviszony időtartamát - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

Közoktatás Eduline

Siralmasan keveset tudnak a középiskolások a munkajogról

Finoman szólva is hiányos a középiskolások tudása a munkavállalás szabályairól egy most nyilvánosságra hozott felmérés szerint, így aligha okoz bárkinek meglepetést, hogy legtöbbször fel sem ismerik a visszás helyzeteket. A kérdés az, hogy kinek a feladata a 17-18 éves diákok "munkajogi felvilágosítása".

Közoktatás Eduline

A hét leggyakoribb tévhit a diákmunkáról

Még mindig sok diákot foglalkoztatnak feketén strandokon, szórakozóhelyeken és üzletekben – munkatapasztalat híján tényleg nehéz átlátni a nyári munka szabályait. Összegyűjtöttük a munkaidővel, fizetéssel és felmondással kapcsolatos leggyakoribb tévhiteket.