Az OECD-átlaghoz képest Magyarországon alsóban jóval magasabb az évfolyamismétlők aránya
A friss OECD-jelentés is megerősítette, hogy Magyarországon alsóban a legmagasabb az évfolyamismétlők aránya.
A friss OECD-jelentés is megerősítette, hogy Magyarországon alsóban a legmagasabb az évfolyamismétlők aránya.
Az iskolák többségében a napokban tartják a pót- és javítóvizsgákat.
Nem mindenkinek lesz igazán gondtalan a nyári szünet.
Továbbra is az elsősök között van a legtöbb évfolyamismétlő az 1-8. osztályosok között.
Hányadik osztálytól lehet egy gyereket megbuktatni az iskolában? Miért nem könnyű ma magyar gyereknek lenni? Melyek a legjobb kelet-európai egyetemek? Minden kérdést igyekszünk megválaszolni a hét híreiben.
Érezhető volt egy növekedés az évfolyamismétlők számában mióta a kormány módosítása miatt nem a szülők döntik el, hogy iskolaérettek-e a hatéves gyerekek, hanem az Oktatási Hivatal dönt a plusz egy év óvodáról. Utánajártunk, hogy hányadik évfolyamtól ismételhetnek évet az iskolások.
Azok közül, akiknek tavaly nem sikerült a töriből leérettségizniük, 25-en az írásbelin középszinten tavaly legalább 50 pontot írtak.
Még egy Nobel-díjassal is előfordulhat, hogy egyetemista korában nem ment át egy vizsgán. Ez történt a friss kémiai Nobel-díjas Moungi Bawendival, aki élete első egyetemi kémiavizsgáján megbukott.
A negatív tendenciáért a kormány egy korábbi intézkedése tehető felelőssé.
Apró, de annál fontosabb módosítás került be a felsőoktatási törvénybe szerda este. Bár néhány éve a kormány még véget vetett volna az egyetemeken „lófráló”, tanulmányaikkal alig haladó hallgatók világának, a mostani jogszabályváltozás miatt a jövőben gyakorlatilag lehetetlen lesz kibukni a felsőoktatásból. Jöhet a végtelen számú rómaijog-, élettan- és analízisvizsga?
Hiába a jó országos eredmények, Romániában idén 42 olyan iskola is van, ahol senkinek sem sikerült átmenni az érettségin.
A tiszafüredi középiskolás "barkácsmegoldást" választott és elégségesre javította az elégtelen jegyeit a bizonyítványában több tárgyból is.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.