Már működnie kellene, de még el se kezdték építeni a Lipótmezőre tervezett nemzetközi magániskolát
Még az építési-bontási terveket sem adták le az építési hatóságoknak.
Még az építési-bontási terveket sem adták le az építési hatóságoknak.
Mintegy 60 iskolát vennének át egyházi és alapítványi fenntartók a tankerületektől, legalábbis ennyi kérelem érkezett február végéig a Belügyminisztériumhoz. Az oktatáskutató szerint hosszabb távon ez azt eredményezheti, hogy egyfajta konzervatív mintaiskola-hálózat jöhet létre.
A jelenlegi helyzet már az iskola szuverenitását veszélyezteti az egri polgármester-jelölt szerint.
A levél után többen is aggódni kezdtek, hogy a kormány jogszabályváltozást készít elő.
Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár körlevelet küldött a nem állami fenntartású oktatási intézményeknek, mire kell figyelniük, hogy jogszerűen írhassák elő a fizetési kötelezettséget és felhasználhassák az állami támogatásokat úgy, hogy ne kapjanak súlyos pénzbüntetést.
Idén is összeállította a középiskolai rangsorát a HVG. Mutatjuk a teljes listát 2024 száz legjobb középiskolájáról, amelyek között van állami, egyházi és alapítványi intézmény is.
Bár az élen nem volt változás, de a top15-be négy Waldorf-gimnázium is bekerült. Mutatjuk, hogyan alakult idén a legjobb alapítványi fenntartásban működő középiskolák részrangsora.
Míg átlagosan az összes állami kiadás 10 százalékát költik oktatásra, Magyarországon ez csupán 6 százalék.
Mutatjuk, mik a legjobb alapítványi vagy magániskolák 2023-ban.
Április elején tartják az általános iskolai beiratkozást. Hogy könnyebb legyen az választás, mutatjuk azokat a budapesti általános iskolákat, amelyeket alapítványok vagy egyesületek működtetnek.
Egyházi, magán- és állami iskolák, gimnáziumok és technikumok, tagozatos és általános tantervű intézmények, négy-, hat- és nyolcosztályos gimnáziumok, két tannyelvű és nemzetközi iskolák közül is válogathatnak a továbbtanulás előtt álló diákok. Melyik iskolatípus milyen képzést kínál, és milyenek a felvételi szabályai? Itt a cikksorozatunk második része.
A HVG középiskolai rangsorában a legjobb alapítványi iskola idén is a budapesti Alternatív Közgazdasági Gimnázium, Szakgimnázium és Általános Iskola lett, de a top ötbe egy bajai és egy győri intézmény is bekerült. Az ország száz legjobb gimnáziumát összegyűjtő HVG középiskolai rangsort keressétek az újságárusoknál.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.