#RoboCup_2014

Közoktatás MTI

Újabb világbajnokságon taroltak a magyar diákok

Negyedikek lettek a magyar baptista diákok a RoboCup2014 robotika világbajnokságon Brazíliában: a Joao Pessoa-ban megrendezett versenyen a nyírbogdányi Kazinczy Ferenc Baptista Általános Iskola három diáklányból álló csapata a RobocupJunior Rescue (katasztrófamentés) kategóriában 20 ország 29 csapatával versenyzett.

Pályakezdőként bruttó egymillió forintos fizetés? Ezekkel a képzésekkel kereshetnek most a legjobban a friss diplomások Pályakezdés Gál Luca

Pályakezdőként bruttó egymillió forintos fizetés? Ezekkel a képzésekkel kereshetnek most a legjobban a friss diplomások

Továbbra is az államtudományi képzések viszik a prímet, ha a pályakezdő diplomások fizetését nézzük – derül ki a Diplomás Pályakövetési Rendszer (DPR) legfrissebb adataiból. Ugyanakkor nem csak ezen a területen lehet kimagasló kezdőbérre számítani: egyes műszaki és informatikai szakokon végzettek bruttó átlagkeresete is megközelíti az államtudományi diplomákhoz kapcsolódó fizetéseket.