Ki miatt került bajba az oktatási rendszer?
Tudom, hogy nem annak van most ideje, hogy a közelmúltba révedve keressünk okokat, hogyan jutottunk ebbe a mai...
Tudom, hogy nem annak van most ideje, hogy a közelmúltba révedve keressünk okokat, hogyan jutottunk ebbe a mai...
"Nagy baj egy országra nézve, ha első számú vezetője pszichésen, lelkében olyan típusú ember, aki képtelen elviselni, hogy bárki más rajta kívül vagy az ő támogatóin kívül érdemlegeset, pozitívat tud csinálni" - reagált Magyar Bálint volt oktatási miniszter a Magyar Nemzet állításaira a Klubrádióban, miszerint a felsőoktatási ppp-szerződések eladósították az országot, ezért a volt tárcavezetőt is felelősség terheli.
„A mostani helyzet több szempontból is a bűnös nyolc évet idézi, abból is a 2002-2006 közötti időszakot, amikor a néhai Szabad Demokraták Szövetsége színeiben egy bizonyos Magyar Bálint vezette az oktatási tárcát, akitől mind a nagyobb koalíciós partner oktatáspolitikusai, mind az oktatás résztvevői permanensen agyvérzés közeli állapotban voltak” – írja a Hírszerző.
Abszurd ötletnek tartja az államilag finanszírozott hallgatói helyek számának csökkentését, valamint az egyetemek és főiskolák központilag irányított összevonását Magyar Bálint volt oktatási miniszter, aki szerint a felsőoktatási intézmények spontán integrációja a következő években tovább folytatódhatna – ha a kormány visszaadná a döntés jogát a rektoroknak.
A kormány felsőoktatási törvénytervezete ellentmond a nemzetközi trendeknek, a felvételihez szükséges két emelt szintű érettségi vizsga pedig a szegény családból származó diákok egyetemekre, főiskolákra való bejutását még nehezebbé tenné – állítja Magyar Bálint volt kulturális és oktatási miniszter, az Eötvös József Szabadelvű Pedagógiai Társaság nemrégiben megválasztott elnöke.
Fokozatosan szabad csak szélesebb körben előírni az emelt szintű érettségit, időt hagyva a diákoknak és az iskoláknak felkészülni a szigorúbb követelményekre – így nyilatkozott Pokorni Zoltán volt oktatási miniszter, a parlament oktatási bizottságának elnöke a Duna Televízió Hattól nyolcig című műsorában péntek reggel.
Ellenreformció zajlik az oktatásban - legalábbis Magyar Bálint egykori SZDSZ-es szakminiszter szerint.
Hatályba lépett július 3-án a nemzetközi jellegű felsőoktatási intézmények törvényi szabályozása. Magyar Bálint, Hankó Faragó Miklós és Sándor Klára szabad demokrata képviselők és Szabó Zoltán szocialista képviselő által benyújtott javaslatot június 29-én szavazta meg az Országgyűlés 199 igen, 146 nem szavazattal és hét tartózkodással.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.