AACSB akkreditációt szerzett a Pannon Egyetem
Innentől kezdve a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara is az üzleti iskolák „Premier Ligájába” tartozik.
Innentől kezdve a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara is az üzleti iskolák „Premier Ligájába” tartozik.
Bár még mindig nincsenek sokan, az utóbbi években több hazai egyetem is szerzett valamilyen nemzetközi minősítést – vagy egy-egy programjára vagy az egész intézményre. Vizsgamentesség, külföldön is értelmezhető diplomák – ilyesmit ígérnek, miközben az egyik érintett intézménynél azt mondják: a szervezetek abba nem szólnak bele, milyen tárgyakat tanítanak, inkább azt kérik számon, hogy céltudatosan tervezzék meg azokat.
EFMD, ACCA, AACSB - egyre több hazai egyetem szerez valamilyen nemzetközi akkreditációt, ami a világ élvonalába is repítheti bizonyos képzéseiket. Diákok segítségével jártunk utána annak, pontosan mit jelentenek ezek a rövidítések, és hogy milyen előnyökkel jár egy akkreditált képzésen szerzett diploma.
Megszerezte a Budapesti Corvinus Egyetem az egyik legrangosabb nemzetközi felsőoktatási szervezet minősítését, az AACSB-akkreditációt. A világ gazdaságtudományi képzéseket nyújtó felsőoktatási intézményeinek kevesebb mint 6 százaléka kapott ilyen akkreditációt.
A korábbi díjszabáshoz képest ismét körülbelül 5-6 ezer forinttal drágultak, így egy-kétszáz forint híján elérik, vagy már meg is haladták a 60 ezer forintot a középszintű, azaz B2-es komplex nyelvvizsgák árai a magyarországi nyelvvizsgaközpontok többségénél.