A legfontosabb munkahelyi tényezők közé a jó fizetés mellett feljött a jó társaság igénye is.
A megkérdezettek többsége szerint az alapbér mellett a magánélet tiszteletben tartása és a támogató, együttműködő csapat számít a munkahelyválasztáskor – derült ki a PwC Munkaerőpiaci preferencia felméréséből.
A nyolcadik alkalommal elkészített PwC 2024-es Global Hopes & Fears kutatásában idén több mint 90 000 tapasztalt munkavállaló, egyetemi hallgató és közoktatásban vagy szakképzésben tanuló diák vett részt.
Az eredmények szerint a fő motivátor továbbra is az anyagi juttatások, azonban a munkahelyi hangulat már fontosabb, mint például a bónusz vagy a karrierlehetőség.
Top 10 legfontosabb elem a munkahely kiválasztásánál a munkavállalói és egyetemista válaszadók körében:
Egyetemisták
- Alapbér
- Túlórakifizetés
- Magánélet tiszteletben tartása
- Támogató, együttműködő csapat
- Felkészült, támogató vezetők
- Karrierlehetőségek
- Kiszámítható időbeosztás
- Munkaidőn belül elvégezhető munkamennyiség
- Bónusz
- Értelmes, értékteremtő munka
Munkavállalók
- Alapbér
- Magánélet tiszteletben tartása
- Támogató, együttműködő csapat
- Felkészült, támogató vezetők
- Munkaidőn belül elvégezhető munkamennyiség Bónusz
- Bónusz
- Túlórakifizetés
- Munkahely biztonsága (pl.: gazdasági visszaesés idején)
- Rugalmas munkaidő
- Értelmes, értékteremtő munka
„Idén egyértelműen látszik, hogy a szociális közeg és a munkahelyi keretek, valamint a rugalmasság mennyire felértékelődtek a munkavállalók szemében”
– mutatott rá Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője. Ezzel szemben két évvel korábban a pénz és az anyagi juttatások szinte minden más szempontot háttérbe szorítottak. Érdemes azt is kiemelni, hogy mindkét kategóriában csak a 10. helyre került az értelmes, értékteremtő munka.
A PwC felmérésében 2024 legvonzóbb munkahelyeit is rangsorolta, amelynek összesített kategóriájában az első három helyezést a Mercedes-Benz, az Audi Hungaria és az OTP Bank érte el.