Nyelvvizsgára készültök? Ez a tökéletes program Nyelvtanulás
MTI

Nyelvvizsgára készültök? Ez a tökéletes program

Angolul tanultok, nyelvvizsgára készültök, és Budapesten éltek? Akkor van egy ötletünk arra, hogyan turbózhatjátok fel a nyelvtudásotokat - kellemesen.

A Petőfi Irodalmi Múzeumban (PIM) angol nyelvű Shakespeare-filmklubot tartanak - havonta egy-két alkalommal.

A PIM, a British Council, a Magyar Shakespeare Bizottság és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Angol-Ameriai Intézete sorozatában olyan elismert rendezőktől nézhettek filmeket, mint Derek Jarman, Roman Polanski és Peter Brook. A program ingyenes.

A filmeket meghívott szakember vezeti fel, a közönségnek a vetítés után is lehetősége van kérdezni, beszélgetni. A felvezetés, a beszélgetés és a filmek is angol nyelvűek.

November 19-én Roman Polanski 1971-ben készült Macbeth című filmje látható Frank Prescott egyetemi adjunktus felvezetésével. December 13-án Peter Brook 1970-es Lear király című alkotását vetítik, Sam Hall bevezetőjével.

"Ma már szinte ritkaságszámba megy, ha egy elsős meg tudja kötni a cipőfűzőt" Közoktatás Kurucz Tünde

"Ma már szinte ritkaságszámba megy, ha egy elsős meg tudja kötni a cipőfűzőt"

Az SNI-s, BTMN-es diákok száma nő, sok gyerek nem iskolaéretten kezdi az elsőt, a gyermekotthonból érkezőket pedig szinte lehetetlen feladat a többiekkel együtt tanítani - mondja Judit (Nevét a kérésére megváltoztattuk – A Szerk.), aki 1994 óta dolgozik egy vidéki általános iskolában tanítóként, most már nyugdíjasként. Szerinte bár a mai gyerekek okosabbak, tájékozottabbak, de az önállósodásukat a felgyorsult élet és az okoseszközök háttérbe szorítják.