Ingyenes nyelvtanfolyamok: itt van az összes részlet a diplomamentő programról Nyelvtanulás
Eduline

Ingyenes nyelvtanfolyamok: itt van az összes részlet a diplomamentő programról

Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat a programról, a regisztráció menetétől kezdve a nyelvi szintfelmérőn át egészen addig, hogy mivel jár, ha a program végén a volt hallgatók nem szereznek nyelvvizsgát.

A programban olyan volt hallgatók vehetnek részt, akik az államvizsgát letették, és már csak a nyelvvizsga hiányzik ahhoz, hogy átvegyék diplomájukat. A jelentkezés további feltétele, hogy ne legyen hallgatói jogviszonyuk, és vállalják az államilag elismert nyelvvizsga megszerzését, valamint legyen alapfokú nyelvismeretük. A korábbi szabályokon változtattak, így 35 éven felüliek is pályázhatnak a diplomamentő programra, és azok is jelentkezhetnek, akiknek csak a nyelvvizsga egyik része van meg.

Április 4-ig még regisztrálattok a programra

Március 13-tól április 4-ig lehet regisztrálni a programra, amely körülbelül tízezer hallgatónak segíthet megszerezni a nyelvvizsgát. Az angol, a német és a francia nyelvtanfolyamok várhatóan április végén indulnak el. A regisztráció még nem minősül pályázatnak, a pályázati kiírások várhatóan április közepén jelennek meg, és azok is pályázhatnak, akik előzetesen nem regisztráltak. Regisztrálni az Országos Foglalkoztatási Közhasznú Nonprofit Kft. (OFA) oldalán lehet - a felületen először létre kell hoznotok a profilotokat, felhasználónévvel és jelszóval, ha ez megvan, e-mailben kaptok visszaigazolást. A regisztrációról itt olvashattok.

Az e-mail utasításai alapján lépjetek vissza a főoldalra, és töltsétek ki az űrlapot személyes és tanulmányi adataitokkal, majd minden adatot mentsetek el. Érdemes kitölteni az "igényfelmérés" aloldalon lévő űrlapot is, ez a nyelvtanfolyamokkal kapcsolatos igények előzetes mérésére szolgál. Ha feliratkoztok az OFA hírlevelére, e-mailben kaptok majd értesítést a pályázati felhívás megjelenéséről.

Nyelvi szintfelmérőn kell igazolni az alapfokú nyelvtudást

A "diplomamentő" program azoknak szól, akik legalább alapfokon beszélnek angolul, németül vagy franciául. A pályázóknak ezt nem nyelvvizsgával, hanem nyelvi szintfelmérőn kell igazolniuk - ha nem érik el ezt a szintet, nagy valószínűséggel nem kezdhetik el a kurzust. A képzésen a B1-es szintről B2-es nyelvvizsgaszintre kell eljutni. A programban részt vevő nyelviskolák 120, 180 és 240 órás képzéseket indíthatnaj, vagyis ilyen tanfolyamokra lehet majd jelentkezni. A csoportokban legalább hatan, legfeljebb tizennégyen tanulnak majd, három nyelv - angol, német és francia - közül választhatnak.

Szakmai nyelvvizsga

Akkor is érdemes regisztrálni az áprilisban induló programra, ha a szakmai nyelvvizsga hiányzik a diplomához. A diplomamento.hu azt tanácsolja azoknak, akik szakmai nyelvvizsgát szeretnének szerezni, hogy a regisztráció mellett küldjenek egy e-mailt a [email protected] címre, melyben röviden leírják, milyen diplomához milyen szakmai nyelvvizsgára lenne szükség - ez azért van fontos, mert elképzelhető, hogy ha nagy az érdeklődés valamilyen kurzus iránt, beveszik a programba.

A munkanélküliek előbb bekerülhetnek?

Több mint 6000 olyan regisztrált álláskeresőt tartanak nyilván, akinek már csak a nyelvvizsga hiányzik a diplomához, így ha regisztrált munkanélküliek vagytok, illetve a lakhelyeteken az országos átlag felett van a munkanélküliségi ráta, előnyt élveztek a jelentkezéskor. Egy jó állásajánlatot emiatt azonban nem érdemes visszamondani, ugyanis a nagy érdeklődés miatt az sem garantált, hogy mindenki be tud kerülni az ingyenes nyelvtanfolyamokra.

Ha nem szereztek bizonyítványt, akár 150 ezret is ki kell pengetnetek

A programot 2015. december 31-ig meghosszabbították, vagyis eddig kell nyelvvizsgát szerezniük a résztvevőknek. Ha a vizsga nem sikerül, legalább két alkalommal meg kell ismételni, ezeknek a költsége pedig benneteket terhel. Ha önhibátokból nem szerzitek meg a nyelvvizsga-bizonyítványt, akkor vissza kell fizetnetek a képzési díj felét, ez akár 150 ezer forintra is rúghat.

A diplomamentő programról szóló cikkeinket itt találjátok, ingyenes nyelvtanulási lehetőségekről pedig itt olvashattok.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Megjöttek a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint - kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on Közoktatás Székács Linda

Megjöttek a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint - kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.