Itt a friss EF-lista: Magyarország a 17. helyet szerezte meg Nyelvtanulás
Kurucz Tünde

Itt a friss EF-lista: Magyarország a 17. helyet szerezte meg

Bár a magyarok magas szinten beszélnek angolul az EF friss listája szerint, de a románok és a bolgárok - ha nem is sokkal - de megelőztek minket.

Az Education First (EF) nevű oktatási vállalat minden évben összeállít egy listát, amelyben kiderül milyen országokban élők beszélnek a legjobban vagy éppenséggel a legrosszabbul angolul. A lista összeállításához 2,2 millió felnőtt stadard angol teszteredményei alapján rangsorolják. A teszten 113 ország résztvevői maximum 800 pontot gyűjthettek.

Az eredményekből kiderült, hogy az élen nem történt változás: Hollandiában (647 pont) beszélnek a legjobban angolul. A második helyet Szingapúr, a harmadikat pedig Ausztria szerezte meg. A sorrend az alábbiak szerint alakult:

1. Hollandia

2. Szingapúr

3. Ausztria

4. Dánia

5. Norvégia

6. Svédország

7. Belgium

8. Portugália

9. Dél-Afrika

10. Németország

Az első tízbe nem fért bele Horvátország és Görögország, de a lista szerint ezekben az országokban is nagyon magas szintű az angol nyelvismeret.

Magyarország a magas szintű nyelvtudás kategóriában a világranglista 17. helyén áll 588 ponttal, és megelőzi többek közöt Szlovákiát, Szerbiát és Csehországot. Azonban ha nem is sokkal, de a bolgárok és a románok is előttünk végeztek.

Érdekes, hogy Franciaország az elmúlt években angol nyelvtudás szempontjából visszacsúszott: 2021-ben még a 31. helyet szerezte meg, míg most csak a 43.

 

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni” Közoktatás Székács Linda

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni”

Bóják között szlalomozó, alagutakon átbújó macskák. Így is lehet irodalmat tanulni vagy épp kötelező olvasmányokból számot adni a Terápiás és Segítő Macskákért Alapítvány rendhagyó irodalomóráján. A tanulás így nem csak szórakoztató, de észrevétlen is lehet, és olyan gyerekek is bevonódnak az órákba, akik általában vagy nem szólalnak meg, vagy a zavaró viselkedésükről ismertek.