360 ezer forintért árultak hamis nyelvvizsga-bizonyítványt, de egy fontos dologról elfeledkeztek Nyelvtanulás
Eduline/MTI

360 ezer forintért árultak hamis nyelvvizsga-bizonyítványt, de egy fontos dologról elfeledkeztek

Arról, hogy az egyetemek egyeztetik a bizonyítvány adatait az Oktatási Hivatal nyilvántartásával. A hamis bizonyítványokkal üzletelő férfi és megrendelői ellen vádat emeltek közokirat-hamisítás miatt.

Az ügy 44 éves, Békés megyei vádlottjának ismeretlen társa 2018 őszén különböző internetes fórumokon nyelvvizsga-bizonyítványt hirdetett eladásra. A jelentkezők a megadott email címen léphettek kapcsolatba a hirdetővel, aki részletes tájékoztatást adott a bizonyítvány elkészítéséhez szükséges adatokról, az árról és az átvétel helyéről. Ezután a Békés megyei férfi vette fel a kapcsolatot a megrendelőkkel, és adta át nekik a hamis bizonyítványokat - közölte az MTI-vel a Veszprém Megyei Főügyészség.

Egy polgárdi férfi 360 ezer forintért a felesége nevére rendelt középfokú angol nyelvvizsga-bizonyítványt, amelyet később a veszprémi egyetemen benyújtott, de az Oktatási Hivatal nyilvántartásával történő egyeztetéskor kiderült, hogy az okirat hamis.

A férfitől érettségi bizonyítványt is lehetett szerezni: egy veszprémi férfi 2019 áprilisában 180 ezer forintot fizetett érte. A bizonyítványt - miután értesült a büntetőeljárásról - megsemmisítette. A férfi párja megadta nővérének a bizonyítvány-hamisítók elérhetőségét, aki szintén angol középfokú nyelvvizsga-bizonyítványt rendelt 380 ezer forintért, de a veszprémi egyetemen erről is kiderült, hogy hamis.

Az ügyészség a hamis bizonyítványokkal üzletelő férfira végrehajtandó szabadságvesztést és a bűncselekménnyel megszerzett 920 ezer forint erejéig vagyonelkobzást kért, a három megrendelőre felfüggesztett börtönbüntetés kiszabását. Arra a vádlottra pedig, aki segítette a testvérének abban, hogy hamis bizonyítványt tudjon rendelni, pénzbüntetést kért - olvasható a közleményben.

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni” Közoktatás Székács Linda

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni”

Bóják között szlalomozó, alagutakon átbújó macskák. Így is lehet irodalmat tanulni vagy épp kötelező olvasmányokból számot adni a Terápiás és Segítő Macskákért Alapítvány rendhagyó irodalomóráján. A tanulás így nem csak szórakoztató, de észrevétlen is lehet, és olyan gyerekek is bevonódnak az órákba, akik általában vagy nem szólalnak meg, vagy a zavaró viselkedésükről ismertek.