Új tantárgy az általános iskolákban: tényleg kötelező lesz a lovasoktatás? Közoktatás
Eduline

Új tantárgy az általános iskolákban: tényleg kötelező lesz a lovasoktatás?

Tényleg lesz lovasoktatás az általános iskolákban? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.

Olvastam, hogy szeptembertől lovasoktatást is tartanak az általános iskolásoknak. Az új tantárgy kötelező lesz?

Az általános iskolák harmadik, negyedik és ötödik évfolyamán a Vidékfejlesztési Minisztérium ígérete szerint már idén ősztől elindulhat a lovasoktatás, de az új tárgy csak választható lesz.

Egyelőre azt sem lehet tudni, hogy pontosan hány iskolában lesz lehetőség az új tárgy bevezetésére, a minisztérium múlt heti sajtótájékoztatóján csak annyit közölt: azt szeretnék elérni, hogy a jelenleginél több általános iskolában legyen lovasoktatás.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Szülők és diákok tucatjainak okoz gondot, hogy külföldről nem elérhető a KRÉTA Közoktatás Székács Linda

Szülők és diákok tucatjainak okoz gondot, hogy külföldről nem elérhető a KRÉTA

Az eKRÉTA külföldi elérhetőségét három évvel ezelőtt blokkolták a rendszert ért, külföldi IP címekről érkező hekkertámadások miatt. A tiltást viszont feltehetően azóta sem oldották fel, ami külföldön élő vagy dolgozó szülők számára minden egyes nap megnehezíti, hogy értesüljenek a gyerekeik érdemjegyeiről, tanóráiról, és megkapják a velük kapcsolatos üzeneteket.